Szarpanie silnikiem na wolnych obrotach.
Autor Wiadomość
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Listopad 2017, 17:07   
   Moje auto: z12xep


Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
Dobrze że jest ktoś kto zna się na rzeczy. ;)
 
     
 piker771


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Waldemar
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Sierpień 2018, 20:15   
   Moje auto: A12XER


witam
pytanie do autora tematu
czy w końcu poradziłeś sobie z wibracjami silnika
i poszarpywaniem ............ ?
pozdrawiam
Waldemar
 
     
 grajko91


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: Gliwice, Śląskie
Wysłany: 9 Wrzesień 2018, 11:20   
   Moje auto: Corsa D 1.2 benzyna + gaz


Witam,

Piszę tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu, Mianowicie podobnie jak u autora mam problem z poszarpywaniem silnika na wolnych obrotach. Zjawisko jest najbardziej widoczne gdy auto pracuje na ssaniu (np. pierwsze odpalanie po nocy.) Oprócz poszarpywania jest problem z odpalaniem auta po nocy. Za pierwszym razem po po zapaleniu wskazówka rpm ledwo osiąga 500 na skali i auto od razu gaśnie. Za drugim razem zawsze jest już ok. Miałem dzisiaj trochę czasu więc podłączyłem się do auta poprzez interfejs ELM. Z tego co udało mi się zaobserwować to tak:

Podczas pracy na benzynie (po wyłączeniu ssania) korekty krótkoterminowe idą stopniowo na minus po czym silnik dodaje powietrza otwierając lekko przepustnicę. W tym momencie jest zauważalne lekkie szarpnięcie po czym sytuacja się powtarza- korekty na minus dochodzą do około - 8% i ECU otwiera przepustnicę. Byłoby to normalne zjawisko gdyby lpg było źle wyregulowane i dostawało za ubogą mieszankę. Natomiast w moim przypadku korekty długoterminowe po jeździe na LPG wynoszą -3%. Jedyne co mi przychodzi do głowy to lejące wtryski benzynowe. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Szarpanie silnikiem na wolnych obrotach.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.