Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:39
Tuning Corsa B 5cio drzwiowa
Autor Wiadomość
 Kamyl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 14:14   Tuning Corsa B 5cio drzwiowa

Witam! Jestem nowy na forum. Ostatnio miałem 18stkę, za dwa tygodnie zdaję prawko i jeśli mi się powiedzie dostane auto moich rodziców Corsę B, 5drzwiową, srebrną, silnik 1.0, 1999 rok. Jako, że miałem niedawno 18stkę mam trochę kasy i chciałbym coś pozmieniać w moim przyszłym aucie. Zależy mi raczej na mechanice niż na wyglądzie i oczywiście na audio ;)

Co mogę zrobić żeby ten silnik (1.0...) był sprawniejszy? Myślałem o turbosprężarce albo o chipie. Doradźcie coś.

Audio... Co radzilibyście kupić? Najlepiej wrzućcie jakieś linki czy coś.

A z wyglądu? Szukałem spojlera ale nie mogę znaleźć do 5cio drzwiowej corsy. W sumie progi i zderzaki też chciałbym ale to raczej później, bo trzeba by je pomalować itp...

No to czekam na jakieś pomysły :D Z góry thx ;)
 
     
 krzysiektoudi
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 4 Marzec 2009, 14:33   

Co do car audio wymień głośniki fabryczne na nowe
zmień sobie kolor zegarów i podświetlenia na inny, jakieś alusy wbij(minimum 15"), przyciemnij szyby, jakieś winyle też by się przydały, ale wszystko zaLEZY OD tego ile masz kasy xD ;)
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 4 Marzec 2009, 14:34   
   Moje auto: Porshe 911


1.0 - modyfikować na super sport? tuning gta fast ??? ehhhh
trochę za mała jednostka bazowa, ja bym raczej zainwestował w swap z 1.0 na chociażby 1.4 nie piszę o 2.0 bo mnie zaraz cwir opr... ale 1.4 16V z modami to już można trochę mocy wyciągnąć..
polecam znaleźć temat cwirusa o modyfikowaniu jego fury lub też ten temat http://www.klubcorsa.pl/t...ighlight=tuning


moja odpowiedź - 3 garowa jednostka - nie ruszać! nie opłacalne.

ale napewno ktoś będzie miał inne zdanie
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 4 Marzec 2009, 14:38   
   Moje auto: ASTRA G


Cytat:
Co mogę zrobić żeby ten silnik (1.0...) był sprawniejszy? Myślałem o turbosprężarce albo o chipie.


Pomysł mało realny ze zwzględu na koszta. Możesz zrobić pełen wydech i nowy dolot. Ekspertem w tej dziedzinie jest Cwirus. Zobaczymy co on zapoda :)


Cytat:
Audio... Co radzilibyście kupić? Najlepiej wrzućcie jakieś linki czy coś.


Ile chcesz na to przeznaczyć? I jaki zestaw? czy odseparowany zestaw na zwrotnicach na przód dwu czy trój drozny? i czy do tego subwofer? Jak tak to jakiej wielkości? Masz pełne pole do popisu. Coś napewno podpowiemy. Dudu to specjalista elektronik i jest też kilka osób które mają już sprawdzone zestawy. :)

Możesz jeszce pogrzebać we wnętrzu.

No i trzymam kciuki za zdany egzamin. hehe szanuj rodziców :)
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 15:13   

1.0 to niestety nie tuningowalna jednostka, oczywiście można z niej wyciągnąć jakieś dodatkowe KM, lecz koszta będą mega-niewspółmierne do efektów. Możesz poszukać silnika 1.0T, był montowany w brazylijskich corsach, znalezienie go co prawda nie graniczy z cudem, ale łatwo nie będzie.

Jak chcesz dłubać, to moim zdaniem swap na minimum c14nz, bo to jest już w miarę dobra baza do przeróbek :ok:
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 19:09   

cwirus88 napisał/a:


Jak chcesz dłubać, to moim zdaniem swap na minimum c14nz, bo to jest już w miarę dobra baza do przeróbek :ok:

Wg mnie to nie opyla sie wrzucac c14nz. To ma tylko 60 koni a "litrowka" chyba 55 (nie jestem pewien). Juz lepiej c16nz lub c16se.
 
     
 Kamyl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 19:10   

No to z silnikiem mnie nie pocieszyliście :P Pomyśle o tym swapie na jakiś 1.4... Nawet dzisiaj poszukam.

Do audio chciałbym właśnie nowe głośniczki. Nie chciałbym dawać jakiejś ogromnej tuby, która zajmie mi cały bagażnik bo jest mi to po prostu nie potrzebne ;) Ale basik chciałbym mieć. Chciałbym po prostu żeby fajnie grało :) Jak macie jakieś pomysły to dajcie ;)

A co z wydechem? Oprócz tego, że fajnie by było słychać autko to może też dałby coś więcej mocy? Dajcie też jakieś przykłady jeśli możecie.

Aaa no i dzięki za pomoc :D

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć :) Rodziców szanuje, wiadomo :)

EDIT:

Co myślicie o takim zestawie ? Będzie to pasować do 5cio drzwiowej chyba, nie?

http://www.allegro.pl/ite...ocja_tanio.html

http://www.allegro.pl/ite..._dj_tuning.html

http://www.allegro.pl/ite..._dj_tuning.html

http://www.allegro.pl/ite..._dj_tuning.html
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 19:50   

pico8 napisał/a:
Wg mnie to nie opyla sie wrzucac c14nz. To ma tylko 60 koni a "litrowka" chyba 55 (nie jestem pewien)


Opyla się bo:

1. Na oryginalnych gratach Opla (części nie więcej niż 500 zł) idzie wycisnąć od 70 KM w górę (przeróbki są raczej oklepane i proste)
2. Jest tani i trwały
3. Porównanie silników na płaszczyźnie KM jest strasznie niemiarodajne, nie zapominaj że x10xe ma 3 gary, a c14nz 4 gary więc x10xe dostanie w pupe na starcie o spokojnie i długość samochodu.

pico8 napisał/a:
Juz lepiej c16nz


ma EGR, fuj :P, a poza tym raczej nikt nie rozkminia modzenia c16nz w sensie tuningu GT.

pico8 napisał/a:
c16se


opcja rozsądna, acz troszke bardziej kosztowna.

A poza tym koleś wyraźnie napisał że chce coś podłubać pod względem mechaniki, więc c14nz jest najtańszą i najfajniejszą bazą ;)
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 4 Marzec 2009, 21:20   
   Moje auto: ASTRA G


kamyl temat o głośnikach był juz na forum. szukanie nie boli :hyhy:
co do spoilerów to zawsze jest kwestia gustu. Mnie osobiście się podoba jest jednak jedno ale....
przeszedłem przez walkę z tego typu produktami. Mam właśnie cały kit założony z allegro do corsy. Jedna rada załatw sobie blacharza o stalowych nerwach :rotfl: bo pracy jest od cholery.
Drugi raz bym sie nie zdecydował na tą zabawę. Ale jak się powiedziało "a" to trzeba było powiedzieć"b".

Co do mechaniki to ja bym wybrał 16se bo sprawa jest prosta, ale jak chcesz wyzwanie to tylko to co radzi cwirek. ;)
 
 
     
 szpaczek


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: Tomaszów Lubelski
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Marzec 2009, 21:07   

A ja na twoim miejscu na razie bym nie montował żadnych innych zderzaków tzw pługów,ponieważ będą niższe no i Ty jeszcze nie jesteś wprawiony w parkowanie itp a oberwać zderzak albo jak popęka to psuje to efekt wizualny,ale wybór należy do Ciebie,moim zdaniem ładne alumki podniosą w dużym stopniu wizualnie Twoje auto
 
 
     
 Kamyl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Marzec 2009, 20:13   

szpaczek napisał/a:
A ja na twoim miejscu na razie bym nie montował żadnych innych zderzaków tzw pługów,ponieważ będą niższe no i Ty jeszcze nie jesteś wprawiony w parkowanie itp a oberwać zderzak albo jak popęka to psuje to efekt wizualny,ale wybór należy do Ciebie,moim zdaniem ładne alumki podniosą w dużym stopniu wizualnie Twoje auto


Mówisz dokładnie jak mój tata ;) I teraz się nad tym zastanawiam... ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Tuning Corsa B 5cio drzwiowa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.