Corsa b 2000r i ruda na podwoziu
Autor Wiadomość
 Corey


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Śląsk
Wysłany: 8 Marzec 2017, 23:27   Corsa b 2000r i ruda na podwoziu
   Moje auto: Corsa b 1.4 16v


Witam, to mój pierwszy temat na tym forum i wybaczcie jeśli zamieściłem go w złym miejscu. Mam taki problem, mianowicie ostatnio mechanik spojrzał na podwozie mojej corsy i powiedział, że jest tragedia. Stwierdziłem że sam chce to zobaczyc i gdy zajrzalem od dołu to są dwa miejsca w których korozja rzuca się w oczy. Powiedzcie mi czy naprawde aż tak źle to wygląda? Progi jak sprawdzałem to są twarde.

https://zapodaj.net/b14262f641629.jpg.html

Zapomniałem dodać, że znajduje sie to z przodu auta, zaraz za kołami.
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 8 Marzec 2017, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 9 Marzec 2017, 15:37   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Tak, to samo miałem corsa 99r, no może trochę mniej skorodowane, bardzo prawdopodobne jest to że jak byś wyją przedni dywanik i podniósł wykładzinę w tym miejscu to po paru stuknięciach byś mógł rękę na wylot przesadzić.
Widać jest to newralgiczne miejsce, na szczęście nie wpływa jakoś znacznie na sztywność nadwozia.
Lepiej sprawdź inne miejsca typu podłużnice, przy kole od wewnętrznej strony, jak tam jest taka korozja to możesz zacząć się martwić niestety.
 
     
 Corey


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Śląsk
Wysłany: 9 Marzec 2017, 23:31   
   Moje auto: Corsa b 1.4 16v


A czy jest sens to w ogóle robić? Myślałem nad tym żeby sprzedać to auto ale nie wiem czy w takim stanie jest to możliwe więc teraz bardziej myślę nad oddaniem na złom. Dodam że nadwozie się bardzo dobrze trzyma, silnik chodzi idealnie, a jeszcze jakieś 2 miesiące temu wymieniałem sprzęgło. Co byście polecali zrobić i ile tak na oko by mogła naprawa tego kosztować, powyżej tysiąca?
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 10 Marzec 2017, 19:41   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Sprawdź dokładnie resztę podłogi, podłużnic i progów, jeśli jest w dobrym stanie to jak najbardziej naprawiaj to miejsce.
Jeden lepiej zrobi drugi gorzej, jeden więcej weźmie drugi mniej, myślę że do 1000 dało by rade zrobić te miejsca.
 
     
 Corey


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Marzec 2017, 07:24   
   Moje auto: Corsa b 1.4 16v


Ok, dzięki wielkie za pomoc ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.