Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:37
[ Silnik] 1.3 CDTI dymi na czarno przy przyspieszaniu
Autor Wiadomość
 krynam


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Kruszwica
  Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 20:34   [ Silnik] 1.3 CDTI dymi na czarno przy przyspieszaniu
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI 75KM


Witam. Zakupiłem corsę D 1.3 CDTI DTJ, 75KM. Auto kupione z komisu sprowadzone z Francji. Auto przy mocnym dodaniu gazu kopci na czarno. Przy równej jeździe nie kopci nic, odpala bezproblemowo na zimnym jak i ciepłym silniku. Moc ma w całym zakresie obrotów, nie szarpie, chodzi równo. Byłem u kilku mechaników i były różne diagnozy: EGR - czyszczony od strony elektrycznej jak i mechanicznej + kolektor ssący (długa i żmudna praca - nie polecam), wtryskiwacze sprawdzone - bez zastrzeżeń, olej zmieniony, filtr powietrza zmieniony, dolot wydaje się szczelny, podmieniałem czujnik ciśnienia doładowania oraz przepływomierz z innego sprawnego auta - bez zmian. Ciśnienie doładowania trzyma 1.2 bara, błędów brak, autem rozpędziłem się do licznikowych 170km/h (pewnie licznik trochę oszukuje). Auto trafiło do salonu opla w Inowrocławiu. Po całym dniu serwis stwierdził, że auto nie kopci, a jak pokazałem po swojemu że jednak kopci to stwierdzili, że takie kopcenie jest naturalne i wszystkie corsy z tym silnikiem tak kopcą. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć bo z tym samym silnikiem służbowe fiorino nie kopci wcale. Opiszę kopcenie: przy gwałtownym dodaniu gazu na jedynce zostaje na ulicy 3m czarnej smugi, na 2 i trzecim biegu widzę w lusterku chmurę dymu - szczególnie przy niższych obrotach - jak wyprzedzam na 4 i 5 biegu to widać z auta jadącego za mną. W salonie dowiedziałem się, ze przebieg 120 000 jest raczej oryginalny bo zapisany jest w liczniku jak i w sterowniku silnika(a tam podobno nie jest łatwo go zmienić). Spalanie nie jest za wysokie - na trasie 280km auto spaliło 13 litrów co daje normę 4,6 l/100km. Przy codziennym użytkowaniu troszkę więcej ok 5l. Czy ktoś z forumowiczów miał podobne problemy ze swoim oplem?
 
     
 gronek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 16
Skąd: Tychy
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 08:22   
   Moje auto: Corsa D A13DTC


Jak kopci sadzą, to znaczy, że nie masz DPFa, więc powinieneś się cieszyć, bo nie musisz na to ustrojstwo zwracać uwagi.
Z tego co wiem, jak dajesz w palnik to EGR się zamyka i spaliny nie wracają do silnika, tylko jak w Twoim przypadku przedmuchują Ci układ wydechowy.
Jak będziesz normalnie jeździł, w sensie nie zamulał, to układ się prędzej czy później oczyści i będzie "kopcił" mniej, co nie znaczy, że wcale. Fiorino najpewniej ma DPF.
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 08:31   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Cześć

Każdy diesel,nawet nowy potrafi zakopcić przy gwałtownym dodaniu gazu.A tym bardziej w trakcie redukcji przed wyprzedzaniem.Przecież to jest diesel a nie benzyna.Jeżeli np. "wdrapując" się na wzniesienie przyśpieszasz (nie mówię tutaj o deptaniu w podłogę) nie kopci to niczym się nie przejmuj.Wszystko jest ok.
 
 
     
 krynam


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 17:11   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI 75KM


Fakt, Fiorino ma DPF a moja corsa faktycznie seryjnie go nie posiada. Jest to mój trzeci diesel i 2 poprzednie nie kopciły w ogóle. (Ibiza TDI 110km i obecnie Alta TDI bez DPF i nawet po programie na 140KM) Stąd moje zdziwienie. W najbliższym czasie postaram się wrzucić filmik bo wydaje mi się ze kopcenie jest zbyt duże. Pozdrawiam
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 7 Kwiecień 2016, 11:18   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Mnie na czarno kopcił benzynowy Matiz gdy zalana była cewka zapłonowa, nie mam pojęcia co ma jedno wspólnego z drugim, ale po przedmuchaniu i wysuszeniu było normalnie :) chyba, że mechanik coś spierdolił i mi taki kit wcisnął :)
 
     
 gronek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 16
Skąd: Tychy
Wysłany: 7 Kwiecień 2016, 21:14   
   Moje auto: Corsa D A13DTC


Generalnie sadzą jest efektem złej mieszanki. Wtryski przy takim przebiegu zwykle leją więcej niż nominalnie, to w pewnym sensie oznaka ich czesciowego zużycia. Wyjścia widzę 2, albo zwiekszysz efektywność dolotu, albo remapping sobie strzel. Jest jeszcze jedna opcja: przyspieszać płynnie i oszczędzać przy okazji dwumas. Podsumowując: win, win, win :-)
 
     
 krynam


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 8 Kwiecień 2016, 21:00   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI 75KM


Też myślałem nad dostrojeniem u pana który robił mi program w Altei. Ale puki co nie pali się, bo poza kopceniem przy ostrym przyspieszaniu z auta jestem zadowolony.
Do Gronek: CORSA 1.3 75KM ma dwu masowe koło? myślałem ze zwykłe
 
     
 krynam


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 13 Marzec 2017, 22:22   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI 75KM


Problem rozwiązany częściowo - Corsa sprzedana. Dodam że przez rok padło turbo (po założeniu nowego kopcenie nie ustało), łożyska alternatora, klima się rozszczelniła na pompie i zaczął piszczeć silnik od tylnej wycieraczki - zrobiłem nią 10tys km. Chyba już nie kupię opla...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.