Autoalarm
Autor Wiadomość
 kibiczuzla89


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: maciej
Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 21 Luty 2017, 10:26   Autoalarm
   Moje auto: Opel corsa d 2010 111 1.3 75kw


Witam. posiadam corsę z 2010 na 111 lecie opla. Zastanawiam się czy mam zamontowany fabryczny autoalarm czy nie. Blokując drzwi pilotem zapala się czerwona dioda na panelu środkowym od blokowania drzwi po czym po chwili gaśnie. Nie wiem czy tak powinno być.

Czytając instrukcję obsługi na stronie 27 i 28 "zabezpieczenie przed kradzieżą" jest napisane że autoalarm uaktywnia się za pomocą nadajnika zdalnego sterowania dwukrotnie przyciskając przycisk zamykania drzwi. Jednak po naciśnięciu u mnie zupełnie nic się nie dzieje. dokładnie tak samo jak przy jednokrotnym naciśnięciu.

Zastanawiam się czy w ogóle posiadam alarm a jeżeli to tak to czy ktoś wie jak uruchomić ? "help"

pozdrawiam
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 21 Luty 2017, 16:02   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Ta dioda to raczej nie jest autoalarm. Czy gdy jesteś w samochodzie i naciśniesz go to blokują Ci się wszystkie drzwi?
 
     
 kibiczuzla89


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: maciej
Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 21 Luty 2017, 17:09   
   Moje auto: Opel corsa d 2010 111 1.3 75kw


Tak. Po naciśnięciu przycisku będąc w środku blokują mi się drzwi dla osób chcących dostać się do środka z zewnątrz
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Luty 2017, 21:38   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Miałem alarm w Corsie D i uruchomienie go po zamknięciu drzwi pilotem sygnalizowane było migającą diodą na górze deski rozdzielczej.Dioda o której napisałeś,sygnalizuje tylko przez krótki czas zamknięcie drzwi.Dodatkowo miałem w środku czujniki ruchu które musiałem wyłączać zostawiając w środku psa.Jeżeli nie wyłączyłem alarmu a otworzyłem drzwi kluczykiem to włączała się syrena która jest dodatkowo montowana pod masą.Ty masz tylko immobilizer który odcina dopływ paliwa lub zapłon ale dokładnie co nie wiem.
 
     
 kibiczuzla89


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: maciej
Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 22 Luty 2017, 09:32   
   Moje auto: Opel corsa d 2010 111 1.3 75kw


Nie mam żadnych czujników ani tym bardziej migającej diody w panelu środkowym.... Czyli wiem już że nie ma alarmu. Dzięki bardzo za odpowiedź :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.