Problem z temperaturą silnika
Autor Wiadomość
 hmmwv87



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Darek
Wiek: 36
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Styczeń 2017, 20:28   Problem z temperaturą silnika
   Moje auto: Corsa C, Charger


Witam, miałem możliwość bardzo okazyjnie kupić Corsę Van 1.2 Ecotec z 2004r. Autko stało 3 lata pod chmurką nie ruszane, było tylko przepalane od czasu do czasu. Corsa miała wiele mankamentów, ale z większością już się uporałem i autko ładnie śmiga, ale do rzeczy. Zaraz po kupnie Corsy zauważyłem, że wskazówka temperatury leży na 0 i ani drgnie. Przy wymianie płynu chłodniczego od razu wymieniłem termostat i teraz sprawa wygląda tak: jak się autko odpali na zimnym i tak zostawi to wskazówka chyba nigdy się nie podniesie, leży na 0. Jak się autem ruszy i wyjedzie na trasę to tak po ok. 5km zacznie powoli rosnąć, ale dojdzie max na 80 stopni i tak trzyma. Ale jeśli auto odpalę zimne i będę jeździł tylko po osiedlu z prędkością max do 40km/h to wskazówka leży cały czas na 0 i też chyba nigdy się nie podniesie. Zabrałem autko na wycieczkę z Katowic do Krakowa żeby się troszkę rozruszała :D to dopiero po 40km temperatura z 80 stopni doszła na 90, ale wystarczyło tylko zatrzymać się na światłach to zaraz spadała na 80. Przegrzebałem trochę forum i znalazłem info o czujniku temperatury, oczywiście go wymienię, ale jeśli to nie pomoże to jest jeszcze jakaś inna możliwość ? Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
 
     
 nemo333


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Radosław
Wiek: 28
Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Styczeń 2017, 22:49   
   Moje auto: Corsa B '98 1.2 16V World Cup Edition


Jeśli taką sytuację sytuację masz w obecnych temperaturach to nic dziwnego, ja właśnie przyjechałem swoją z Chrzanowa do Sosnowca, ogrzewanie zaczęło działać dopiero przy wjeździe do Jaworzna a 90 stopni na wskaźniku pokazało się dopiero jakoś w Jaworznie, to z 15km drogi ;) Mamy -20, auto nie nagrzewa się tak szybko jak zawsze :D
Dziś po 5km drodze do pracy wskazówka nawet mi nie drgnęła :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.