Nagła utrata mocy i silne dymienie.
Autor Wiadomość
 grubby


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Styczeń 2017, 19:54   Nagła utrata mocy i silne dymienie.
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Witam, mam corsę 1.4 benzyna 90KM i przydarzyła mi się wczoraj dziwna sytuacja. Jechałem sobie ładnie pięknie 80km/h na piątym biegu w 5 osób na pokładzie i nagle auto zaczęło tracić moc. Zredukowałem na 4, ale pedał do dechy nic nie pomagał, dałem na 3 i jakoś zaczął się rozpędzać, ale zacząć strasznie klekotać, wręcz burczeć jak diesel. Co prawda auto się nie trzęsie, w kabinie jest cicho ale rura warczy strasznie i zauważyłem, że jest strasznie okopcona, czego nigdy prędzej nie zauważyłem. To zdarzenie miało miejsce we wtorek.

Dzisiaj byłem to zweryfikować i zauważyłem, że dodatkowo pojawiły się problemy z odpalaniem (na zimno i ciepło) trzeba trochę pomielić (2-3s.), gdzie zawsze załapywał praktycznie od razu. Ponadto zauważyłem, że strasznie dymi na zimno i ciepło (dym koloru białego). Sprawdziłem, że poziom oleju nieco zmalał i poziom płynu chłodniczego wymaga uzupełnienia, ale wcześniej przy takich niewielkich ubytkach płynów nigdy nie miałem problemu z pracą auta. Gdzieś na innych forach wyczytałem, że to może być spowodowane właśnie brakami płynu i oleju (później doleję i sprawdzę). Jak myślicie, gdzie może leżeć problem?

PS- niebawem dodam filmik z pracą wydechu.- Oto link do filmiku https://youtu.be/zD69-3dmnBM

Na filmiku nie ma dymienia, gdyż miało ono miejsce dopiero dzisiaj po odpaleniu.

EDIT: Dymienie to efekt rożnicy temperatur. Dzisiaj go w ogóle nie było. Problemy z zapaleniem także ustały, ale nadal klekocze.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 20:23   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Ja sprawdziłbym tłumik czy nie wypaliły się w środku przegrody, wtedy tak dudni. Miałem kiedyś takie dudnienie przy benzyniaku. A spadek mocy - sprawdziłbym filtr paliwa lub zapłon.
Pozdo
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 21:20   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Moc jest czy dalej cienko?
Być może silnik nie pracuje na wszystkich cylindrach, zaczął bym chyba od sprawdzenia świec i przewodów zapłonowych.
 
     
 grubby


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Styczeń 2017, 15:53   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


SzymonSt napisał/a:
Ja sprawdziłbym tłumik czy nie wypaliły się w środku przegrody, wtedy tak dudni. Miałem kiedyś takie dudnienie przy benzyniaku. A spadek mocy - sprawdziłbym filtr paliwa lub zapłon.
Pozdo


Ten tłumik też przykuł moją uwagę i jakoś w przyszłym tygodniu muszę się wybrać na kanał i to zbadać. Filtry wszystkie wymieniałem równo półtora roku temu, więc chyba pora na wymiankę, chociaż nie zrobiłem w tym czasie wielu kilometrów (około 16 tysięcy).

Co do drugiego posta- Moc wróciła, teraz wszystko chodzi jak gdyby nigdy nic, tylko dudni strasznie, jak w dieslu :P i trzęsie troche autem, jak dodaję gazu (nie jeżdżę z tą usterką, bo dokładnie nie wiem, co to jest- ale jak go odpaliłem i troche pogazowałem, to zauważyłem to trzęsienie przy dodawaniu gazu).
 
     
 grubby


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Styczeń 2017, 15:55   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Raf02 napisał/a:
Moc jest czy dalej cienko?
Być może silnik nie pracuje na wszystkich cylindrach, zaczął bym chyba od sprawdzenia świec i przewodów zapłonowych.


Moc jest, wszystko wróciło zaraz po chwili z tej faralnej nocy wtorkowej. Świece wymienione niecałe pół roku temu, także tutaj powinno wszystko grać, może coś w tych przewodach siedzieć, chociaż jak go wczoraj paliłem, to odpalał już bez zarzutu...
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 22 Styczeń 2017, 20:11   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Odpal go jak będzie ciemno i bez latarki popatrz po przewodach wysokiego napięcia. Może wykryjesz przebicie. Jak jest wilgotne powietrze albo przejedziesz szybko przez dużą kałużę to potrafi zrobić przebicie szczególnie przy starszych przewodach.
 
     
 grubby


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Styczeń 2017, 21:35   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


SzymonSt napisał/a:
Odpal go jak będzie ciemno i bez latarki popatrz po przewodach wysokiego napięcia. Może wykryjesz przebicie. Jak jest wilgotne powietrze albo przejedziesz szybko przez dużą kałużę to potrafi zrobić przebicie szczególnie przy starszych przewodach.


Dzięki za radę, właśnie wróciłem z auta i zrobiłem, jak radziłeś, ale (nie)stety problem nie leży po tej stronie, gdyż żadnego przebicia nie zauważyłem. Wrzucam filmik z pracą silnika, może to naprowadzi na jakieś wskazówki.

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
     
 grubby


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Styczeń 2017, 16:38   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Dolałem do baku 0,5L denaturatu, gdyż znajomy mechanik doradził, że może jakaś woda dostała się do baku- stąd chwilowa utrata mocy. Tak, czy inaczej auto dalej chodzi głośniej niż powinno :/
 
     
 grubby


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 18:11   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Okazało się, że wydech się przepalił. Mechanik pospawał, bo dziura była niewielka i póki co chodzi dobrze :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Nagła utrata mocy i silne dymienie.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.