Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:28
Brak zagłówkow na tylnej kanapie Corsa C
Autor Wiadomość
 queen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Marzec 2009, 09:59   Brak zagłówkow na tylnej kanapie Corsa C

byłem na przeglądzie samochodu - badanie okresowe
gościu nie chciał mi podbić ważności za ...... brak zagłówków na tylnej kanapie
kanapa ta nie jest przystosowana do zagłówków - nie ma oryginalnych " dziur " by takowe zagłówki wmontować
czy jest to zgodne z prawem?
aha gościu powiedział że wszystkie samochody zarejestrowane w kraju po roku 2005 muszą posiadać zagłówki
samochód jest wyprodukowany w 2002 jest to opel corsa "c " ale w kraju zarejestrowany został w 2008
proszę o pomoc



/////////regulamin - przeczytaj regulamin!
post post poprawiono! west
+edit by Fahoo-post zaczynamy z dużej litery



Ostatnio zmieniony przez Fahoo 3 Marzec 2009, 22:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Marzec 2009, 11:13   

queen napisał/a:
aha gościu powiedział że wszystkie samochody zarejestrowane w kraju po roku 2005 muszą posiadać zagłówki
samochód jest wyprodukowany w 2002 jest to opel corsa "c " ale w kraju zarejestrowany został w 2008


Koleś bajki opowiada ... To znaczy że moja Corsa A nie przejdzie przeglądu bo nie mam zagłówków w tylnej kanapie, a rejestracja w kraju nastąpiła PO roku 2005?? Śmieszne, jakoś do tej pory przechodziłem przegląd bez problemu.
Po prostu konstrukcyjnie Twój pojazd nie posiada tylnych zagłówków, nikt nie powinien robić problemów - ale dopytam się jeszcze na diagnostyce u siebie ...

A na początek - zmień diagnostę i zobacz co inny powie ...

PS. Tak samo gdzieniegdzie czepiają się ... Maluchów, że nie mają z tyłu pasów :| A u znajomego czepiali się w odkrytej terenówce (tzn takiej seryjnie 'bez drzwi i boków') za brak pasów ...
 
     
 queen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Marzec 2009, 11:34   

dopytaj sie . bedzie to bardzo cenna informacja dla mnie
a z góry już dziekuje za informacje
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 3 Marzec 2009, 11:41   
   Moje auto: Porshe 911


ogólnie wiem, że jak nie ma czegoś seryjnie auto - to mogą ci skoczyć!
mi się dowalił gość że nie mam regulacji w lampach " góra dół"
a ja wiedziałem że mam tylko kazałem mu poszukać - udawałem że nie wiem....
heh
i se gość odpuścił...
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Marzec 2009, 16:43   

Nie musisz mieć zagłówków, tak samo jak mój Tata nie musiał mieć bocznych kierunkowskazów pomimo haka w Astrze F z '97 roku. Taka przyjechała z Niemiec i taka jest homologowana na UE. Jakby od nowości była Twoja Corsa w Polsce to miałaby zagłówki, tak samo jak dawna Astra mojego Taty miałaby migacze.

Jedź podbić przegląd do kogoś kompetentnego.

:) :) :)
 
     
 queen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Marzec 2009, 23:34   

gosciu i tak mi podbił ( zapomniałem wczesniej napisać ) ale powiedział mi że policja może mi odebrać dowód rejestracyjny jak trafie na jakiegoś upierdliwca
a tak sobie dzisiaj przemyslałem że chyba jednak je pojade zamontować - syn rosnie a jak jakiś wariat " klepnie " mi w tył :(
mimo wszystko dziekuje za wszelkie informacje zapewniam ze wszystkie były bardzo cenne
szerokości
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Marzec 2009, 01:02   

queen napisał/a:
a tak sobie dzisiaj przemyslałem że chyba jednak je pojade zamontować - syn rosnie a jak jakiś wariat " klepnie " mi w tył :(
queen napisał/a:
kanapa ta nie jest przystosowana do zagłówków

W grę wchodzi tylko i wyłącznie wymiana tylnej kanapy!
W jaki sposób chciałbyś wstawić te zagłówki ??
Weź pod uwagę że : raz, wstawiając je 'partyzancko' tracisz praktycznie (zgodnie z prawem) homologację na pojazd (dodanie zagłówków to zmiana mająca ogromny wpływ na bezpieczeństwo), dwa - 'własnoręczne' wstawienie zagłówków w kanapę do tego nieprzystosowaną może zakończyć się w taki sposób, że pręty mocowania zagłówka podczas wypadku wyjdą przez oparcie i wejdą w plecy pasażera z tylnej kanapy..
Odwiedziłem dziś rzeczoznawcę i taką właśnie odpowiedź otrzymałem na pytanie o montowanie zagłówków ...
Odnośnie podbijania przeglądu to muszę znaleźć odpowiednie rozporządzenie ministra infrastruktury, ale generalnie za brak zagłówków nikt Ci się nie przyczepi, o ile zagłówki nie są montowane seryjnie (tak jak u Ciebie). Sam mam w Corsie A tylną kanapę BEZ zagłówków (brak seryjnie), miałem nawet kolizję drobną i jakoś Policja - mimo iż USILNIE chciała się do czegoś przyczepić u mnie - do braku zagłówków z tyłu się nie przyczepiło, a i auto zawsze przegląd przechodziło bez problemu ...
 
     
 michaxis



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Pudliszki
Wysłany: 9 Marzec 2009, 11:23   

Corsa zony przeszła nie dawno pierwszy przegląd w kraju, też nie ma zagłówków w tylnej kanapie nad czym ubolewam lecz przegląd przeszła bez żadnego problemu więc tak już ktoś wspomniał jeśli seryjnie nie było coś montowane to znaczy że nie może być wymagane Pozdro
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Marzec 2009, 20:44   

Zagłówki z tyłu tak w ogóle są równie potrzebne jak te wszystkie systemy trzyliterowe, pasy i poduszki. Dawniej nie było i jakoś ludzie żyli, a że teraz są to niech będą - ot znak czasu. Nie są niezbędne... zwłaszcza, że Corsa to małe autko, rzadko przewozi więcej niż kierowcę i pasażerkę. :) :)
 
     
 maciu1922


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 66
Skąd: Skoki
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 09:48   

Cytat:
Witam
Mam problem z przeglądem moje autko to opel corsa 1,2B city rok produkcji 1996 sprowadzony byłem na przeglądzie w tamtym roku i koleś przyczepił się do braku tylnych zagłówków i kazał mi je zamontować a że byłem zielony w tych sprawach oczywiście przyznałem mu rację za niedługo muszę znów wykonać przegląd i przypomniałem sobie akcję z zagłówkami tylnymi sprawdzałem wczoraj w swoim aucie i kanapa wogóle nie jest przystosowana to montażu zagłówków niema żadnych otworów więc została też tak wyprodukowana bez zagłówków, czytałem trochę na necie i opinie są podzielone niektórzy mówią żeby spróbować gdzie indziej niektórzy piszę że muszą być (ale tu nachodzi pytanie jak muszą być skoro zostały wyprodukowane bez) podobno przepis w Polsce jest taki że wszystkie auta wyprodukowane po 1995 muszę mieć tylnie zagłówki moje jest 1996 i produkowane było jeszcze bez zagłówków. Może ktoś z Was się orientuje jak to jest naprawdę i co zrobić w takim przypadku. Wiem że ten temat już był poruszany na forum ale nie uwzględniał sytuacji że niektóre auta wyprodukowane po 1995 nie miało seryjnie montowanych zagłówków.

- chyba byś musiał wymienić tylnie oparcia, na te co są już przystosowane do zagłówków - u mnie tak jest
- albo jechać na inną stacje na przegląd
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 11:01   

Ciekawy temat. Musze przyznać ze także nie mam zagłówków z tyłu a z przeglądami nigdy nie miałem problemów. Ponieważ nie lubię gdybania, wyciągnąłem stertę dzienników ustaw, i zacząłem je przeszukiwać. No i proszę:

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:
(…)
9) w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach, z wyjątkiem siedzeń w pojeździe z nadwoziem otwartym oraz siedzeń tylnych w pojeździe z nadwoziem rodzaju coupe o układzie siedzeń "2+2"; przepis stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r.;
Dz. U. nr 32 z 2003r poz. 262


Przetarłem oczy ze zdziwienia ze ktoś wymyślił taką głupotę i zacząłem szukać dalej.
Znalazłem zmianę dokonaną rok później, ale ona wnosi tylko tyle ze dopuszcza się dodatkowo montaż zagłówka środkowego, ale nic więcej nie zmienia

No wiec szukałem dalej i niestety nic nie znalazłem, jestem po prostu szokowany, tym bardziej ze znalazłem wzmiankę ze bywają Astry z 2001 bez tylnich zagłówków!
Być może istnieje jakoś przepis Unii Europejskiej, ale to trzeba by skonsultować z jakimś znajomym diagnostą.
Pozostaje nic innego jak zmiana stacji diagnostycznej.
 
     
 Gost


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 12
Skąd: Zabrze
Wysłany: 18 Sierpień 2009, 23:21   

witam. jesli chodzi o zaglowki to sprawa wyglada identycznie jak z dokladanymi ksenonami. a mianowicie za obie rzeczy mozesz stracic dowod rejestracyjny podczas kontroli policyjnej/upierdliowy diagnosta nie przepusci auta na przegladzie. zaglowki niestety w polsce musisz miec w samochodzie wyprodukowanym po (najprawdopodobniej) 1998 roku. sporo samochodow do polski przyjezdza z francji gdzie byly wypuszczane w wersjach bez zaglowkow tylnych - tam nie jest to ujete w przepisach. wiekszosc to Golfy IV. a co do ksenonow to tak, jesli je dokladasz to musisz dolozyc rowniez spryskiwacze reflektorow/wycieraczki i regulacje... policja ostatnio coraz bardziej na te sprawy zwraca uwage. to taki maly off top. ale moze byc przydatny :)
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 07:27   

Gost napisał/a:
a co do ksenonow to tak, jesli je dokladasz to musisz dolozyc rowniez spryskiwacze reflektorow/wycieraczki i regulacje...


Zacznijmy od tego, że aby montować ksenony, musisz posiadać przednie lampy z gładkim szkłem (soczewki). Dodatkowo spryskiwacze lamp i układ samopoziomujący.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 09:56   

Gost napisał/a:
aglowki niestety w polsce musisz miec w samochodzie wyprodukowanym po (najprawdopodobniej) 1998 roku


A wyżej podałem cytat z dziennika ustaw: przepis stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r
 
     
 Edson



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: warszawa ken
Wysłany: 24 Wrzesień 2009, 17:50   

Dokładnie tak..też miałem podobny problem..posiadam Corsę z 2003 r pierwsza rejestracja w kraju 2004r. no i oczywiście brak tylnich zagłówków. A samochód został sprowadzony z BELGII. Ostanio miałem problem z przeglądem w okręgowej stacji, więc pojechałem do mniejszej i tam mi dopiero podbili. A zagłówki są potrzebne, aby podczas uderzenia osoby siedzące z tyłu nie złamały sobie kręgosłupa w odcinku szyjnym...taki absurd ale na wyposażeniu powinny być.
 
 
     
 XGregorr


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Grzesiek
Wiek: 34
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: 21 Grudzień 2013, 15:16   
   Moje auto: Opel Corsa C 2001r 1,7 DTI


Witam, jestem nowy na forum. Nazywam się Grzesiek i jeżdżę Corsa 1,7 DTI z 2001 roku w wersji sport. Jeśli chodzi o zagłówki w tylnym oparciu to ja posiadam miejsce żeby je zamontować ale samych zagłówków nie mam. Oparcie dostosowane do wersji bez zagłówków i z zagłówkami.

PS. Przepraszam za brak polskich liter ale klawiatura mi szwankuje.

Pozdrawiam.




:nocom:
sj
Ostatnio zmieniony przez 21 Grudzień 2013, 17:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 22 Grudzień 2013, 09:54   

to byś musiał poszukać na allegro i zakupić zagłówki , chyba że to nie potrzene to będziesz miał lepszą widoczność na tylnej szybie
 
 
     
 zarobiony


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Grudzień 2013, 12:00   
   Moje auto: Corsa C 1.8


Zakładając, że używa tylnej szyby, bo ja raczej nie. Zresztą co umyje autko to od razu przejeżdżam przez jakiś syf i tylna szyba jest raczej szara, niż przejrzysta :)
 
 
     
 tzdobych



Informacje
LPG: Nie
Imię: tomasz
Wiek: 42
Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 13 Styczeń 2014, 00:23   
   Moje auto: Corsa C 1.8 Gsi Irmscher


z przeglądem może być problem jeżeli corsa jest po roku 1996 (poniżej roku 96 nie są wymagane zagłówki w tylnej kanapie) i nie ma zagłówków w tylnej kanapie. Z tego, co sie dowiedziałem na stacji, bo też mam corsę b sprowadzoną z niemiec (bez zagłówków), bo tam zagłówki nie są wymagane, a rok produkcji corsy to 99. i facet zauważył, że ja nie mam, więc nie chciał mi podbić przeglądu. Moim zdaniem to paranoja, bo kolega ma corsinke z 99r i ma tylko 2 zagłówki na tylnej kanapie i też facet mu nie chciał podbić bo..... jak stwierdził autko jest 5 osobowe i brakuje zagłówka po środku.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Brak zagłówkow na tylnej kanapie Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.