Brak reakcji na gaz 1.2
Autor Wiadomość
 KL4K50N


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 7
Skąd: Krasnystaw / NL
Wysłany: 6 Styczeń 2017, 19:23   Brak reakcji na gaz 1.2
   Moje auto: Corsa C 1.2


Witam,

Moja żona ma od jakichś kilku dni pewien dziwny problem. Postaram się Wam to jakoś najprościej wytłumaczyć.

Auto odpala bez żadnego problemu, nie szarpie, nie dławi się, żadne kontrolki się nie pokazują oraz obroty nie falują.

Dzieje się to przeważnie gdy jedzie na 3 biegu i chce wrzucić na 4. bieg wchodzi normalnie ale gdy dodaje gazu przez jakieś 1-4sekundy jest zero reakcji i dopiero potem zaskakuje i normalnie przyśpiesza. Parę dni temu zdarzyło się to tylko raz, a już dzisiaj mówiła mi, że chyba z 5 razy na odcinku 50km. Co może być przyczyną "myślenia gazu" ?
 
     
 marek290256


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Marek
Wiek: 68
Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 4
Skąd: Olsztyn W-M
Wysłany: 6 Marzec 2017, 23:17   Brak reakcji na gaz.
   Moje auto: OPEL CORSA 1.2 D


Witam.
Chciałbym przyłączyć się do tematu. Moja Corsa 1.2 D z 2008 r jest bardzo ospała w czasie jazdy w trasie. Objawia się to tym że nie bardzo chce przyśpieszać powyżej 100km/h. Co może być tego powodem? Do niedawna miałem VW Polo z silnikiem 1.2 i te autko było o wiele żwawsze niż Corsa. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Postanowiłem sam zabrać się za autko.

1. Zmiana filtra powietrza
2. Zmiana techniki jazdy

Te zmiany pozwoliły na to że autko rozpędza się trochę lepiej (120 km/h) bez problemu i to pod górkę. Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Brak reakcji na gaz 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.