Wyciekający płyn ze zbiornika do spryskiwaczy
Autor Wiadomość
 kibiczuzla89


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: maciej
Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 27 Grudzień 2016, 16:40   Wyciekający płyn ze zbiornika do spryskiwaczy
   Moje auto: Opel corsa d 2010 111 1.3 75kw


Witam, jestem od niedawna posiadaczem corsy d 2010. patrząc pod maskę zauważyłem że nie mam płynu do spryskiwaczy. wlewając trochę rozlałem nie trafiając w otwór ( nie miałem lejka) ale wlewając po sam korek zauważyłem że płyn uleciał z szyjki zbiornika, zauważyłem jak przy kole kapie na asfalt, ale nie wiem czy to przez to że na początku nie wcelowałem czy faktycznie mam jakaś nieszczelność w zbiorniku. spryskiwacze cały czas działają normalnie i płyn leci ale nie widzę czy płyn znajduje się w zbiorniku czy nie ( na dole zamocowany i nic nie widać). Samemu raczej nie poradzę sobie z demontażem nadkola ale może jest jakaś inna przyczyna ? zapowietrzenie? zabrudzony filtr między szyjką a zbiornikiem?

pozdrawiam
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 28 Grudzień 2016, 13:38   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Demontaż nadkola to kwestia 3 chyba śrubek. W zasadzie gdyby płynu nie było w zbiorniczku to przecież spryskiwacze by Ci nie działały prawda? Ja osobiście dolewam płynu tak trochę na raty bo jak sam zauważyłeś szyjka jest taka długa i łatwo zostaje powietrze w zbiorniczku, dlatego nawet jak nalejesz pod samą szyjkę to po chwili on spłynie cały na dół.
 
     
 kibiczuzla89


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: maciej
Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 28 Grudzień 2016, 14:28   
   Moje auto: Opel corsa d 2010 111 1.3 75kw


Dzięki za odpowiedź. Będę jeszcze sprawdzał, obserwował i dolewał na raty jak piszesz. pozdrawiam
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 62
Skąd: Zgierz
Wysłany: 28 Grudzień 2016, 18:22   
   Moje auto: Corsa D


Witam, o ile dobrze pamiętam to górna część szyjki jest wyjmowana ,więc może masz tam nieszczelność -i jeśli nalejesz do pełna ,to co jest w szyjce może wypłynąć na łączeniu szyjki ze zbiorniczkiem ........konstruktor zaplanował wyjmowaną szyjkę ze zbiorniczka w celu ułatwienia sobie dostępu do wymiany żarówki w reflektorze .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.