Corsa B 1.0 12v Centralny zamek + kontrolka poduszki
Autor Wiadomość
 XBartek


Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 26
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Grudzień 2016, 13:43   Corsa B 1.0 12v Centralny zamek + kontrolka poduszki
   Moje auto: Corsa B 1.0 12v


Witajcie, jestem Bartek i jestem tu właściwie od dziś.
2 miesiące temu zakupiłem niebieską Corsę B 3D z 1999 roku z potężnym 1.0 12v pod maską. Autko naprawdę fajne, ale trochę tej mocy brakuje pod pedałem.
Mam pewien problem, a w sumie to nawet dwa. Po pierwsze to gdy odbierałem kluczyk, kluczyk zapasowy i dokumenty otrzymałem do obu kluczyków piloty. Te zwykłe, prostokątne z dwoma przyciskami i czerwoną diodą. Ponoć kiedyś był centralny zamek, ale nie działa. Corsa nie reaguje na guziki, mimo, że pilot działa (świeci dioda przy wciskaniu). Tym sposobem muszę wszystko ryglować osobno co jest dość uciążliwe.
Tu mam pytanie - jak sprawdzić czy ten centralny faktycznie jest? Wystarczy rozebrać drzwi kierowcy? Próbowałem także "zintegrować" pilot różnymi kombinacjami typu kluczyk w stacyjce na zapłonie i klikanie guzików (czytałem gdzieś na forum, że są takie sposoby), ale niestety bez skutku. Więc chciałbym się dowiedzieć czy ten centralny zamek w ogóle istnieje w mojej Corsie i w miarę możliwości podpiąć pod niego pilot, który dostałem wraz z kluczykiem.
Po drugie, jakiś czas temu przy ostrzejszym hamowaniu zapaliła mi się kontrolka na zegarach od napinaczy pasów i poduszek. Znajomy podpinał komputer i próbował usunąć, ale bez skutku. Dowiedział się, że jest za to odpowiedzialna boczna poduszka w fotelu kierowcy, więc prawdopodobnie od częstego składania fotela przełamał się przewód/poluzowała kostka. Tu moje pytanie: jak dostać się do tej całej poduszki, bo nie mam pojęcia jak rozebrać fotel nie niszcząc tapicerki. Da radę?
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że w miarę to zrozumiałe.
Dokładne info samochodu:
Corsa B 1.0 12v 54KM (oznaczona na drzwiach wersją Viva)
1999
4x airbag
wspomaganie kierownicy
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Corsa B 1.0 12v Centralny zamek + kontrolka poduszki
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.