Świst, trzeszczenie, drżenie ?? w okolicy szyby przedniej
Autor Wiadomość
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 24 Listopad 2016, 21:22   Świst, trzeszczenie, drżenie ?? w okolicy szyby przedniej
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Witajcie, Odebrałem juz swoją corse , narazie przejechane mam 350km hehe tyle co nic ale po okolo 100km odezwaly sie dziwne dzwieki dochodzace z za kierownicy bardziej po lewej stronie jakby szyba przednia byla zle spasowana nie mam pojecia co to jest nasila sie w raz z predkoscia przy okolo 70km/h slychac to caly czas dziwne drzenie polaczone ze swistem, zauwazylem tez ze gdy np mija mnie TIR to ten dziwek sie nasila, macie moze pomysl co to moze byc?
P.S wkrótce pochwale sie swoja corsa :)
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Listopad 2016, 08:41   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Zdecydowanie jest to coś, co nie powinno mieć miejsca.
Zgłoś się do dilera i niech szukają. Niech jedzie z toba pracownik na jazdę próbną.
Jak będa kręcić, że ten typ tak ma itd. to poproś o jazdę dla porównania autem testowym dilera.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Listopad 2016, 11:16   Re: Świst, trzeszczenie, drżenie ?? w okolicy szyby przednie
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Miałem tak samo i samo przeszło.Serwis powiedział,że to nowe auto i tylko tyle.Martwi mnie spalanie .Wczoraj zatankowałem drugi raz do pełna/od kupna/ i wyszło mi 8,9l.200 było poza miastem i 250 miasto.Sprawdź też gaśnicę pod siedzeniem czy nie stuka.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 25 Listopad 2016, 13:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Dzieki za odpowiedz, teraz nie bardzo wiem czy jechac czy poczekac, poczekam jeszcze chwile i tak przy 2tkm bede wymieniac olej to jak do tego czasu nie minie to zgłosze :) U mnie spalanie z poczatku bylo 11l/100 a teraz w okolicach 7/100 duzo korzysztam z tempomatu co pomaga zmniejszyc spalanie (silnik to 1.4 75km) w zwiazku z tym iz dopiero sie ucze tego auta mam jeszcze jedno pytanie. Jak ruszam autem z jedynki to slychac taka przelewajaca sie wode? to normalne? co to jest?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Listopad 2016, 23:40   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Dlaczego olej zmieniasz już po 2 tys.Nie szkoda kasy? ja na oplowskim oleju od lat jeżdżę i jest ok.Chcesz wlać lepszy?
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 26 Listopad 2016, 16:57   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


CorsaE2017 napisał/a:
Jak ruszam autem z jedynki to slychac taka przelewajaca sie wode? to normalne? co to jest?
pawdopodobnie slyszysz "chlupot" paliwa w baku...ale to dziwne bo ten model jest/powinien?/ być w miarę dobrze wyciszony... podobnie jak wspomniany świst - może to być związane z uszczelkami, coś nie jest spasowane dobrze podczas montażu.
Spalanie na "dotarciu" z reguły jest zawsze wyższe....ale te silniki wcale nie są oszczędne..szczególnie te słabsze. aby zachować jakąkolwiek dynamikę jazdy trzeba auto cisnąć, więc palą w sumie bez ograniczeń... w myśl zasady ile wlejesz tyle spalisz ;-) , a na poważnie. wzrosła masa pojazdu=większe spalanie-mniejsza dynamika=mocniejsze dociskanie = większe spalanie... i koło się zamyka.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 27 Listopad 2016, 00:08   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Ale lipa z tymi uszczelkami, poczekam jeszcze troche pojezdze bo w sumie malo teraz jezdze auto stoi ale jak sie nic nie zmieni to jade do serwisu, smutne ze na poczatku juz sa takie niespodzianki nie wiem co o tym myslec. Jezdzilem duzo mniej wyciszonymi autami i tam zadnych odglosow wody nie bylo slychac :(
Mocno mi sie wydaje ze to nie odgłosy paliwa w baku wyraznie slychac to przed kierowcą i tylko w momencie ruszania autem z miejsca. im mocniej dodam gaz na jedynce tym bardziej.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Listopad 2016, 12:06   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Co z tym olejem,dlaczego zmieniasz?
W każdym serwisie Opla jest diagnosta.Wsiada z tobą do auta i po przejażdżce prawie zawsze wie co się dzieje.
Latem w naszej Astrze też dziwne odgłosy,drżenie mieliśmy i okazało się że w oponie siedzi śruba a wystający jej łeb dawał odgłosy uderzając w jezdnie.Przy większej prędkości też był hałas cały czas/ciągły/.
Czy mógłbym zapytać dlaczego wybrałeś silnik 75 a nie 90KM.Czy z względu na cenę czy jako polecany po testach,czy po jeździe próbnej nie widząc dużej różnicy między nimi?
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 27 Listopad 2016, 21:41   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Olej... dużo czytalem , wnioskując ile osob tyle opinii Chce wymienic olej po "dotarciu" po pierwszych 2tkm na cos premium na tą chwilę zdecydowalem sie na Millers Oils 5w30 EE .
Diagnosta nie diagnosta wiadomo ze wszystko mozna naprawic. Mnie raczej boli ze wydając swoje oszczednosci na nowe auto od razu trzeba cos przy nim majstrowac, to smutne bo chciałbym sie nacieszyc jak najdłużej swiezym autkiem :-/
Co do silnika, do Corsy przesiadłem sie z fiata 500 z silnikiem 1,2 70km o ktorym nie slyszalem zlego slowa i sam bylem MEEEGA zadowolony spalanie 4,5l na 100km w cyklu mieszanym, cichutka praca w cale nie trzeba go bylo dusic przy takim malym samochodziuku. wybierajac corse przez internet widzialem podobny silkin 1,2 70km i chcialem na taki sie zdecydowac ale Facet w salonie opla powiedzial ze to nie jedzie i ze odpowiednikime (rownież niezawodnym i dlugowiecznym) bedzie 1.4 75km doplata nie duza a jak ma sie sprawdzic to czemu nie, pomyslalem :) Jazd próbnych corsą nie odbywalem , nie porównywalem silnikow ani modeli caly samochod skonfigurowalem pod siebie. To byla szybka decyzja o zakupie w ciagu 5h sprzedalem Fiata i zamówilem corse.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Listopad 2016, 22:10   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Ja niestety nie mogłem zamówić.Sprzedałem Corsę D/70tys.przebiegu/ w czwartek chcąc zamówić Corsę E w sobotę a w piątek wstrzymano zamówienia na produkcje.Wyszło na plus bo znalazłem z moją konfiguracją poza Gdańskiem i 5 tys.taniej.Chodziło o klimę elektroniczną,radio z bluetooth , szary kolor i głownie o siedzenia za dopłatą 500zł. bo te z Corsy D musiałem do tapicera dawać bo nie szło jeździć tak w pupę kleszczyło aż bolało.
Czy na utratę gwarancji nie wpłynie samowolna wymiana oleju?
Nasze wszystkie ople super na oplowskim oleju się spisywały.Astra III ma już 170tys.i silnik jak nowy.Z tego co słyszałem to Castrol go dla Opla produkuje.
Zerknij jednak na oponę lewy przód,bo na pewno nie skrzynia.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 27 Listopad 2016, 22:21   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Pisałem do serwisu rozmawialem ze sprzedawcą i mowili, ze olej moge przywiesc swoj jesli spelnia normy GM dexos 2 , wybrany prze zemnie olej spelnia wiec spokojnie, i rowniez zbiera same pozytywne opinie :) Jak znajde wolną chwile to pooglada auto z kazdej strony moze cos faktycznie tam sie zebrało ale to by musiał byc moj pech juz ha ha :) czemu wstrzymali zamowienia na corse? Ja musialem na swoją czekac rowne 2 miesaice az wyprodukuja taka jak chce :( I wgle to pierwszy Opel w rodzinie i pierwszy z jakim mialem do czynienia :P
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Listopad 2016, 23:22   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Kończy się rok więc wstrzymali ale niedawno dzwonili że mogę zamówić na produkcje rocznik 2017 ale już zdążyłem kupić i nie żałuję,bo udało się dostać po samo rejestracji z b.dużym upustem.
Silnik 75KM jest odpowiednikiem 1.2 85KM z Corsy D.Do pewnej prędkości nie ma różnic z silnikiem 90KM.http://dixi-car.pl/opel-corsa-e-dane-techniczne.htm
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Listopad 2016, 07:54   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


CorsaE2017 napisał/a:
Jazd próbnych corsą nie odbywalem , nie porównywalem silnikow ani modeli caly samochod skonfigurowalem pod siebie. To byla szybka decyzja o zakupie w ciagu 5h sprzedalem Fiata i zamówilem corse.


Sorry za off top ale nie moge się nadziwić ludziom, którzy kupuja sobie auta bez odbycia jazdy próbnej.
I to nie tylko konkretnym modelem ale również wybraną wersją silnikową. W pracy też miałem kolegę, który kupił sobie astrę 4 bez odbycia jazdy próbnej.

Dla mnie kupowanie auta bez jazdy probnej to jak kupowanie ubrania przez internet. Tyle, że jak ciuch nie pasuje to odsyłasz i po kłopocie a z autem robi się kłopot. Wiem, nie było czasu, diler za daleko itd. itp
ale kurcze auto jest troche jak garnitur albo pasuje albo coś jest nie do końca ok i potem ciągle drażni...
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 28 Listopad 2016, 14:21   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


mietrusz, A w jakim terminie bylo wstrzymane zamowienie? ja zamawaielm dokladnie 14.09.16 i nikt nic nie mowisz wszystko spoko autko odebralem 15.11.16 model 2017 :) Airline, Jesli chodzi o mnie kupiłem samochód oczami, Istotne dla mnie były cena oraz możliwosc personalizacji auta w tym przedziale $ nikt nie dawał takiego pola popisu jak Corsa Color Edition, jak narazie jestem zadowolony bardzo auto pasuje podemnie idealnie no oprocz zawodu z tymi odgłosami o ktorych wspominałem :(
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Listopad 2016, 18:20   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Od początku października do niedawna.Dzwonili z Opla że wznowiono.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 29 Listopad 2016, 15:26   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Ciekawe jaki byl powód wstrzymania... masakra dziwne :-/
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 13:49   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Witajcie, Pisałem wcześniej o pewnym problemie z "chlupotem" jakiejś cieczy w samochodzie podczas ruszania, po tym poście problem pojawiał się przez jakiś czas ale samoistnie ustał, nie wiem co to było i czemu przestało ale narazie cisza... zobaczymy... Problem z trzeszczącą szybą bądź innym elementem przed kierowcą nie ustał wiec będę zgłaszać jeszcze w tym tygodniu w serwisie.
Ale pojawiło się coś nowego ha ha. Na mrozie po kilku godzinnym postoju gdy uruchomię wentylator nie ważne na jaka temperaturę i siłę to on wydaje z siebie dziwne dźwięki - piski nie mam pojecia co to ale gdy auto parkuje w garażu to problem nie występuje, Szczerze już mnie to troche męczy to pierwszy opel w rodzinie przebieg 1700km a ciągle coś... jakieś rady?
Pozdrawiam. Piotr.
 
     
 yoyek


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciej
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Marzec 2017, 10:55   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90


Cześć,
napisz proszę jak skończyła się sprawa dziwnych dźwięków w okolicach przedniej szyby.
Dzięki!
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 25 Kwiecień 2017, 19:32   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Witajcie! Właśnie odebrałem autko z serwisu :) Zgłosiłem im te dźwięki przedniej szyby ale trochę trzeba było czekać aż przyjmą autko bo nie mieli samochodu zastępczego dla mnie no ale się udało i po tygodniu w serwisie dzisiaj odebrałem swoja corse :) Jako problem w protokole zgłoszone było : " TRZESZCZENIE Z PRZODU KABINY - PRZY PRĘDKOŚCI POWYŻEJ KMH NASILA SIĘ PRZY MIJANIU SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO / TERKOT SILNIKA NA ROZGRZANYM SILNIKU NA POSTOJU" Trochę to trwało zanim znaleźli powód a okazało się ze winny był przedni błotnik :P w protokole napisali " POTWIERDZONO OBJAW . PO DALSZEJ WERYFIKACJI STWIERDZONO REZONOWANIE BŁOTNIKA PRZÓD LEWA STRONA O KONSTRUKCJE SŁUPKA "A" LEWY PRZÓD. BŁOTNIK WYREGULOWANO , USTERKA USTĄPIŁA" Pan który wydawał mi auto pokazał mi ze chodziło dokładnie o jedną śrubkę którą wskazuje wam na zdjęciu ;)

Generalnie problem z dźwiękami usunięty jeśli chodzi o silnik to nic nie stwierdzili ale ja po przyjechaniu do domu nadal słyszałem terkot którego nie ma w ogóle gdy silnik jest nie rozgrzany... Ale jeszcze jedno mnie zastanawia przed oddaniem auta na parkingu przed serwisem zrobiłem sobie fotkę zegarów i komputera i przebieg był 4800 a średnie spalanie 6,4 , tempomatem 32,3km/h a po odebraniu autka przebieg 4836 spalanie powyżej 10l a tempomat 20pare km/h ? czy coś w tym dziwnego ? Pozdrawiam i mam nadzieję że komuś pomogłem. Piotr.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Kwiecień 2017, 08:25   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Cenna informacja bo zapewne nie tylko u ciebie wystąpiła ta usterka.
Czy z silnikiem to masz tak jak u mnie że po nagrzaniu terkocze ale słyszę tylko w kabinie .Po podniesieniu maski na zewnątrz tego nie słychać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Karoseria » Świst, trzeszczenie, drżenie ?? w okolicy szyby przedniej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.