Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:20
Corsa D Opc Line 2014
Autor Wiadomość
 karmel


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Karol
Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 11 Czerwiec 2014, 10:25   Corsa D Opc Line 2014
   Moje auto: Opel Corsa OPC


Witam,
od wczorajszego dnia jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Corsy D Opc Line White&Black. To co mi się nie podoba, to barwa moich świateł. Zwykłe żółte, chciałbym je wymienić na jakieś białe z niebieską powłoką. Nie chcę instalować chińskich ksenonów więc to odpada. Czy ktoś może mi polecić jakieś żarówki białego światła najlepiej z mocnym niebieskim odcieniem zarówno do jazdy dziennej jak i do mijania.

I jeszcze jedno pytania jakie to są rodzaje żarówek ? h1,h2 itd.. :P bo nie mam zielonego pojęcia.
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 11 Czerwiec 2014, 13:39   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam

Zupełnie nie wiem o czym mówisz.Masz auto z tego roku i żółte światła?.Może masz jakiś problem z instalacją?.Ja mam w swojej CD z 2008 soczewki i lepsze żarówki Philipsa + % coś tam.Oczy wybija.
 
 
     
 karmel


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Karol
Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 11 Czerwiec 2014, 15:30   
   Moje auto: Opel Corsa OPC


Możesz podać mi dokładną nazwę? :)
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 12 Czerwiec 2014, 12:24   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Nie ma konkretnej nazwy wersji.Auto przytargane z Niemiec.Posiada dokładane wyposażenie.Stąd bliżej nieokreślona wersja.Posiada jedynie pod bocznym kierunkowskazem znaczek 111 lat Opla.Ale nie jest to wersja wyposażenia w moim przypadku.Zauważyłem,że zadałeś temat na Opel24.com.Tam u użytkownika Natan jest jego garaż oraz kilka fotek.Jak chcesz to zerknij.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 00:19   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Zmień Żarówki na Osram Night Breaker albo Philips Blue Vision świecą nieźle i mają tą poświatę a Jeśli chodzi o żarówki to niestety nie do końca jestem pewny ale chyba H1

Co do Świateł do Jazdy dziennej One mają mieć klasyczną żółtą poświatę jeśli są na żarówkach to światła sygnalizacyjne nie mają oświetlać a tylko świecić ;)
 
 
     
 karmel


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Karol
Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 09:13   
   Moje auto: Opel Corsa OPC


A może mi ktoś powiedzieć jaki to jest typ świateł do jazdy dziennej w corsie d cosmo z 2014 roku ?
 
 
     
 Focus026


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Igor
Wiek: 33
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 17
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 10:30   
   Moje auto: Corsa C


Witam,
Ja bym Ci polecił Żarówki PHILIPS Diamond Vision 5000K, co prawda żarówki nie mają europejskiej homologacji ale przy kontroli/przeglądzie nikt tego nie zauważa jednak różnica w świeceniu jest ogromna - mają ładną białą barwę zauważalną przez każdego.

Co do ich żywotności miałem je w poprzednim samochodzie i jeździłem w nich ponad rok, samochód sprzedałem jaki jest ich dalszy los nie wiem. Mój szwagier zauroczony nimi tez takie kupił i po 3 miesiącach się jedna spaliła.
Teraz w Corsie C znów zaryzykowałem i kupiłem Diamondy, póki co świecą ale zapobiegawczo zainstalowałem DRLe żeby nie męczyć Philipsów.

co do Osram Night Breaker, mam je zamontowane w światłach drogowych i w porównaniu z Diamond Vision różnica jest znaczna na plus dla Diamondów. Dokup postojówki led w podobnej barwie i będziesz na pewno zadowolony.

[ Dodano: 22 Lipiec 2014, 13:09 ]
Potwierdzając mojego powyższego posta, wstawiam zdjęcia:


 
 
     
 karmel


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Karol
Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 25 Lipiec 2014, 11:35   
   Moje auto: Opel Corsa OPC


Ja postojówki mam jako do jazdy dziennej, tyle, że jak przełączam wieczorem na mijania to lekko przygasają. Zamontowałem w swoich do jazdy dziennej żarówki ledowe i jest wypas :) , a wczoraj zamówiłem diamondy do mijania. Zastanawiam się jeszcze nad ledami do przeciwmgielnych :P
 
 
     
 elraf


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lis 2016
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Listopad 2016, 17:18   
   Moje auto: corsa D 1.2


kolego jako że mam pracę w której dużo jeżdżę (PH) to zawsze dbam o najlepsze światło w służbowym aucie ( w swoim prywatnie też ) zwłaszcza teraz jesienią i zimą . Przetestowałem sporo żarówek i wybrałem z nich WHITE VISION PHILIPS - daje fajne mocne białe światło a jeśli chcesz mieć poświatę niebieskiego to polecam Philips Bluevision . Są to rozwiązania kompromisowe między ceną a jakością bo musisz się liczyć z tym że philipsy średnio co roku musisz wymieniać no0 chyba że masz ledy do jazdy dziennej to wytrzymają dłużej . teraz do swojego nowego nabytku jakim jest Corsianka D także muszę zakupić sobie porządne oświetlenie właśnie philips .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Tuning optyczny i mechaniczny
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.