Świeci się kontrolka check engine (sonda lambda)
Autor Wiadomość
 shimii


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Wiek: 37
Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: 10 Listopad 2016, 09:12   Świeci się kontrolka check engine (sonda lambda)
   Moje auto: Opel Corsa C 1.0


Witam, mam takie problem od jakiegoś czasu świeci mi się kontrolka check engine. Po wyczytaniu kodu błędu (poprzez przytrzymaniu jednocześnie hamulca i gazu) wyszła niedogrzanie sondy lambda 2.

Po odpaleniu samochodu wchodzi na ciut wyższe obroty jakieś 1200 ale to chyba jest spowodowane ssaniem przy takiej temperaturze po kilku chwilach spada poniżej 1000 i pracuje równo. Jedynie przy ruszaniu na jedynce i wstecznym silnikiem trochę telepocze. Czy to wina sondy, mam ją wymienić? Bo tak to silnik chodzi równo nie przerywa na oko wszystko jest dobrze tylko świeci się check. Jeśli mam wymienić sonde to na jaką może być np. getz? Na allegro są takie po 100zł czy do tego silnika 1.0 musi być sonda oryginalna?

Mam jeszcze jeden problem a mianowicie nie mogę samochodu podłączyć do komputera, pościągałem różne programy ale nie mogę się połączyć. Ktoś miał taki problem, albo ma ktoś sprawdzony program diagnostyczny?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.