Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 11:02
Woda w bagażniku - Corsa B
Autor Wiadomość
 master2010
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Luty 2009, 02:17   Woda w bagażniku - Corsa B

Witam,
Mam pewien problem, a mianowicie dostaje mi się woda do bagażnika - uszczelka jest OK od rynieniek lecą dwa węże odprowadzające wode i są one wsadzone dobrze jednak jak otworze pokrywy z tylnich lamp to na wewnętrznej balcharce jest wilgoć (jest mokra), przewód ze spryskiwacza tylniej szyby jest OK sprawdzalem. Nie sądze żeby była taka duża wilgoć w aucie ? narzie dałem gazey pod dywanik w bagażniku aby wyciągło wilgoć a potem zobacze co dale.
Prosze o porade co może być jeszcze przyczyną tego że dostaje mi się woda do bagażnika?!
Ostatnio zmieniony przez master2010 1 Marzec 2009, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 28 Luty 2009, 08:51   
   Moje auto: ASTRA G


rozwiń troche opis : z której strony, czy woda jest czysta czy nie ma tam czasem piasku? bo może to być woda wciśniąta przez koła tzn. od strony nadkoli - dziura lub coś podobnego. Sprawdż dokładnie nadkola.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 28 Luty 2009, 11:56   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Kolego master2010, proszę o wzbogacenie postu polskimi literami,bo w przeciwnym razie będzie warn
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Luty 2009, 17:26   

No przyłączam się. U mnie też z tyłu z obu stron zbiera się woda. Dokładnie jak ściągniemy osłonki do lamp tylnych to jest tam blacha nadkoli tworzy ona ze ścianką od strony zderzaka i błotnikiem wgłębienie, narożnik i tam zbiera mi się woda. Nadkola są szczelne, bez dziur i rdzy. Czy to od skraplania się wody na metalu??
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Luty 2009, 18:02   

z takimi problemami najlepiej sobie poradzić tak jak ja zrobiłem. Po prawej stronie w kącie zbierała mi się znaczna ilość wody (czasem spływała do koła zapasowego).

Z racji faktu że szukanie przecieków to raczej żmudna robota, wziąłem wiertarkę, wierło do metalu 3 mm i nawierciłem kilka dziurek w miejscu gdzie woda stała (róg i koło zapasowe) - po problemie :P
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 28 Luty 2009, 18:22   
   Moje auto: ASTRA G


no cwirek jak zawsze coś wymodzi :hyhy: nie ma jak nowe otwory technologiczne!!!! wystarczy tylko lekko pomalować i jest cacy.
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Luty 2009, 19:38   

a tam wymodzi, po prostu nie robie problemów tam gdzie ich po prostu nie ma :hyhy: a tak poza tym kilka dziurek to zawsze kilka gramów wagi mniej :hyhy: :hyhy:
 
     
 master2010
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Marzec 2009, 11:58   

Woda dostaje się od góry. Jak zdejmę pokrywy do tylnich lamp to na karserii jest wilgoć jak również gąbka pomiędzy tapicerką, a blacharą na lewym i prawym boku bagażnika są mokre. Nie mam zamiaru wywiercić otworów tylko znaleźć przyczynę. Proszę o poradę.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 1 Marzec 2009, 13:40   
   Moje auto: ASTRA G


no to czeka Cię godzinka roboty. Zdejm tapicerkę i szukaj przecieku. Może i nawet podsufitkę będziesz zmuszony zdemontować bo przyczyn moze być wiele np. uszczelka bocznego okna puszcza, przez relingi dachowe lub nawet szyberdach jeśli go masz może mieć zapchany odpływ. Nikt Ci nie da "złotej odpowiedzi " bo temat jest trudny. Jedyna rada to pobrudzić rączki :)
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 5 Marzec 2009, 23:19   

Dołączam się do tematu,
U mnie też jest problem z wilgocią tylko że w bagażniku jak wyciągnę ten dywanik to na całej butli jest wilgoć :/
Mam instalację.
Cała butla jest mokra przez co dywanik też cały moknie i na kole zapasowym robi się pleśń :rozpacz:
Wali później w całej furze :kwasny: :kwasny: :kwasny:
Zauważyłem też że jak odkręcę ten dekiel od butli gdzie są zawory to tam jest dziura do samej ziemi bo idą tamtędy przewody instalacji.
Ale co dziwne na tym dekielku jest fes uszczelka i nic nie powinno się dostawać do środka :niepewny:

Jakieś pomysły??
 
 
     
 radzio
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Marzec 2009, 21:28   

witam podłącze się i ja. mianowicie jadąc dziś z pracy, zauważyłem ze non stop pali się żarówka w środku, przy zamkniętych drzwiach, podjechałem wiec do znajomego ( jest elektromechanikiem w fiacie )pewnie jakieś zwarcie myślę. po rozebraniu plastiku okazało się ze wszystko jest mokre jakieś kable, kostki itp. włożyłem rękę miedzy podłogę a tapicerkę no to jak w zlewie. ogólnie wszystko po stronie kierowcy pływa. co robić?????? :rozpacz:
 
     
 davit



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Marzec 2009, 22:13   

Witam,
ja również przyłączam się do tematu.
Blacha po obu stronach bagażnika mokra... :(
Jutro zajrzę czy spływa do koła zapasowego bo niedawno kupiłem auto i odkrywam wady dopiero :) Ale wnioskując po wilgoci na blasze to całkiem sporo wody tam musi być...
 
 
     
 zuczek99
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 11:23   

Witam.
Podobnie było w moim żuczku ,bagażnik zalany musiałam dywanik szuszyć a przyczyną tego było złe założenie uszczelki pomiędzy tylną klapą a resztą autka przez mechanika który wymieniał końcówkę( łączenie) spryskiewacza tylnej szyby też ponoć notoryczną przypadłość Corsiątek,po założeniu uszczelki wszysktko jest OK :)
 
     
 Jasioracek



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Racibórz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 13:10   

Jeżeli macie rdze to musicie przeczyścic to wysuszyć i załatać:) Lub jeżeli uszczelki wam przepuszczają na amorach to wymienić:)

[ Dodano: 22 Czerwiec 2009, 14:11 ]
A rdze wyciąć
 
 
     
 mrbombelek


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: jelenia góra
Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 10:20   Mokro w bagażniku

Witam serdecznie mam mały problem od pewnego czasu mam mokro w bagażniku po obu stronach przy nadkolach same dno, oglądałem już rurki gumowe które odprowadzają wode z dachu ale ona są suche, są jeszcze jakies punkty które zawsze występują w corsach bo kurcze sam juz nie wiem którędy może woda dostawać sie do srodka, ma ktoś jeszcze jakiś pomysł. Dzięki z góry
 
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 10:49   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


a przewód od spryskiwacza na tylną szybę?? Warto sprawdzić, ostatnio w Ibizie właśnie było tak mokro i się okazało, że to przewód od spryskiwacza się rozłączył, więc mam podejrzenie, że to może być dokładnie to samo :)
 
 
     
 mrbombelek


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: jelenia góra
Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 11:14   

Przewód o spryskiwacza jest OK mokro mam wtedy gdy pada na dworzu, a ostatnio u nas ciągle leje i leje a spryskiwacza nie uzywałem
 
 
     
 Somal


Informacje
Wiek: 57
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 20:25   

Mam podobną przypadłość,w obu rogach bagażnika wilgoć,szukając przyczyny stwierdziłem że prawdopodobne przecieki są na amortyzatorach na tych uszczelkach gumowych,w ostatnich dniach corsinka zachowuje się jak amfibia tyle wody na drogach i zapewne stąd te przecieki.
 
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 15 Sierpień 2011, 14:46   Re: Mokro w bagażniku

Pod listwami do mocowania relingów gromadzi mi się brud. Jak można te listwy zdemontować, żeby tam dokładnie umyć i nawoskować, ewentualnie wyskrobać rdzę i zamalować?
 
 
     
 koniu90



Informacje
LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 68
Skąd: Ostrów Wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 31 Maj 2013, 10:14   
   Moje auto: Corsa B 1.2 8v


Witam
Ogólnie mam taki problem, że podczas opadów pojawia się woda w bagażniku. Wstępnie ustaliłem, że woda kapie z góry w tych schowkach gdzie znajdują się lampy. Uszczelkę sprawdzałem jest ok, lałem na nią wodę też nic nie cieknie, z drugiej strony gdyby to uszczelka to ciekło by bezpośrednio po boczkach w bagażniku, a nie wewnątrz po słupku. Co może być przyczyną. Czy winne mogą być mocowania do bagażnika dachowego? Jeśli tak to jak je zdemontować ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Woda w bagażniku - Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.