Rozrząd 1.2 A12XEL
Autor Wiadomość
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Listopad 2016, 11:26   Rozrząd 1.2 A12XEL
   Moje auto: Corsa D 1.2


Siema, posiada ktoś silnik 1.2 A12XEL i wymienia/wymieniał łańcuszek?

Mam nabite prawie 170 tysięcy i nie widze powodów by wymieniać, ale czym więcej czytam to się zastanawiam czy czasami nie wymienić go "profilaktycznie"
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Styczeń 2017, 13:46   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


A jaki miał by być powód wymiany profilaktycznej? Zrywają się?
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 10 Styczeń 2017, 09:05   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Szczerze? Nie mam pojęcia, ale tu na forum dużo osób pisze o wymianie bo rzępoli im czy coś w tym stylu, mówiło się że bezobsługowy sprzęt i mnie tam nic się nie dzieje, ale jeżeli ma się coś stać czego bym nie chciał to wole zapobiec temu wcześniej :)
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Styczeń 2017, 19:02   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


Przekopałem internet o problemie cykania, ludzie sugerują że może to być wina popychaczy, napinacza (rozciągnięty łańcuch). Ktoś rozwiązał problem poprzez wymianę oleju i filtru (krzywo założony). Generalnie podejrzewam (choć się nie znam) że owe "cykania" są spowodowane problemami oleju silnikowego tzn, kiepski przepływ (wadliwy filtr), zbyt niskie ciśnienie (rozciągnięty łańcuch = napinacz nie daje rady, a on ma związek z ciśnieniem oleju). Z kolei same popychacze w tych silnikach o ile mi wiadomo są chydrauliczne, więc pewnie czułe na jakość oleju. Tutaj trochę naukowo -> http://www.zssplus.pl/tra...opychacze09.htm .

Nieco zaczyna mnie dotykać problem owego cykania. Jednak zanim zacznę grzebać z otwieraniem silnika, spróbuję możliwie tanio i bezinwazyjnie. Pójdzie pomiar ciśnienia oleju jak i jego wymiana wraz z filtrem. A czy to będzie miało jakikolwiek sens skoro ostatnia wymiana była 4k km temu? Się okaże :D
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 13 Styczeń 2017, 11:31   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Samo cykanie cykanie silnika na postoju to mi szwagier mówił, że oznaka dobrze wyregulowanych zaworów właśnie, gdyby było coś za przeproszeniem pojebane, różnica dzwięku byłaby bardzo porównywalna i głośniejsza, generalnie to mnie nie martwi, bardziej martwi mnie wycie silnika między 3-4k obrotów, ale to już inny temat założony, na który brak odpowiedzi :)
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Styczeń 2017, 15:49   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


Hmm w tych silnikach zaworów się nie reguluje, są hydrauliczne ;p
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.