Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:27
Piszczenie w okolicy głowicy Corsa D A12XER
Autor Wiadomość
 Tadzior


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Tadek
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 1 Styczeń 2014, 21:48   Piszczenie w okolicy głowicy Corsa D A12XER
   Moje auto: Corsa D 1.2 A12XER


Od jakiegoś czasu zaczęło mi coś piszczeć w silniku. Jeden mechanik stwierdził że to pasek micro wymienił i niestety nic nie pomogło. Drugi stwierdził że regulator zmiennych faz rozrządu, po odkręceniu pokrywy głowicy stwierdzili że wygląda jak nowy i to nie to.
Dodam że mam 57 tys na liczniku. Samochód od nowości u mnie.
Ostatnio po przegonieniu na trasie coś zaczęło stukać dosyć głośno na rozgrzanym silniku. Na zimnym jest tylko piszczenie.

Co to może być? Pomocy bo mechanicy - było ich już 4 rozkładają ręce. Jeden powiedział że panewki ale nie jest pewny.

Co o tym sądzicie. Pomóżcie jeśli ktoś miał podobny problem, szukałem takiego tematu ale nie znalazłem.
 
 
     
 maniex1974



Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Rochester, GB
Wysłany: 27 Luty 2014, 20:51   
   Moje auto: Vauxhall Corsa D 1.2 16V A12XER


Cześć.
U mnie objawiało się terkotaniem (nie piszczeniem) na postoju, po nagrzaniu silnika. Okazało się, że to zawór podciśnienia http://i61.tinypic.com/15z18k8.jpg . Wymieniłem na nowy, którego terkot jest mniej upierdliwy, ale auto jeździ o niebo lepiej, prawie funkiel nówka. Czy oprócz podanych przez Ciebie objawów są inne np. utrata mocy?
 
 
     
 TomekM


Informacje
mazowieckie

Imię: Tomek
Wiek: 41
Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 19 Kwiecień 2014, 21:12   
   Moje auto: Corsa D FL A12XER 150 Edition


W naszej A12XER również piszczy na rozgrzanym silniku.
Po zgłoszeniu przy pierwszym przeglądzie w ASO brak diagnozy, jedynie przypuszczenia, że może to być alternator - kazali jeździć dalej, bo auto jeszcze rok na gwarancji.
Dodatkowo pojawia się elektroniczny dźwięk po wjechaniu w nierówność, zbliżony do dźwięku klawiszy telefonu komórkowego, dobiegający spod deski rozdzielczej - również brak diagnozy przez ASO, jedynie potwierdzenie, że takie coś ma miejsce :)
 
     
 CzarnyElo


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Leon
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: 30 Październik 2014, 15:36   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r.


U mnie również po rozgrzaniu się silnika występuje dziwne piszczenie już od jakiegoś czasu... Czy komuś z Was udało się ten problem wyeliminować? Gdybym miał gwarancję to nie dałbym się tak zwodzić i nakazał definitywnie usunąć tą usterkę. TomekM to, że masz jeszcze rok gwarancji nic nie znaczy...
 
 
     
 Thogal


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: lbn
Wysłany: 26 Kwiecień 2015, 15:29   
   Moje auto: 2014r corsa D


U mnie jest piszczenie przy silniku od strony rozrządu. Pisk metaliczny słychać w środku dla wrażliwych uszó dosyć uciażliwy. Serwis stwierdził że to pasek . ASO jest bandą idiotów które nie wie co zrobić jak pojawia się usterka inna niż zwykle. Znajomy mechanik powiedział że taki pisk może wydawać któryś sterownik , że taki przypadek miał . Układy elektroniczne potrafia dziwne dzwieki wydawać tak więc możliwe. Póki co problem nie usuniety tak więc nie wiadomo co i jak .
 
     
 b0gu5


Informacje
malopolskie

Imię: Bogus
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: KR
Wysłany: 22 Maj 2015, 20:26   
   Moje auto: Corsa


U mnie powodem piszczenia była pompa wody. Bidula wytrzymala okolo 20kkm, poprzednia 80kkm.
 
 
     
 Tadzior


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Tadek
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17 Styczeń 2017, 21:00   
   Moje auto: Corsa D 1.2 A12XER


Dawno mnie nie było więc powiem co u mnie okazało się źródłem piszczenia ... Odwiedziłem 6 mechanikó oraz ASO diagnozy różnorakie w końcu z kolegą mechanikiem stwierdziliśmy że trzzeba rozkręcić górę głowicy i zobaczyć co tam się dzieje po wyjęciu cewki i odkręceniu dwóch świec nastąpił przełom. Odkrecam trzecią świecę i zbaraniałem. Dolna część świecy ceramiczna pozostała w otworze!. Okazało się że świeca drgała po tym jak jej dolna ceramiczna część pękła i zaczynała się wykręcać wydając taki jazgot że masakra... Dodam iż świeca nie byle co tylko BOSH.
Miłego szukania usterek życzę ;) PS. Świeca miała przebiegu ok 8 tys km.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.