Corsa D 1.2 16V - dźwięk przy odpalaniu - napinacz?
Autor Wiadomość
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 23 Wrzesień 2016, 19:53   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Proszę

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
     
 sakowpr


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 28
Skąd: Pruszków
Wysłany: 23 Wrzesień 2016, 23:13   
   Moje auto: corsa d 1.4


No twoj chodzi ciszej. Wiesz zobaczylem dzis ze on chodzi raz ciszej a raz glosniej tak jak na tym filmiku. Wiec sam juz nie wiem co zrobic ...
co bys radzil ?
Slyszalem tez ze olej ma znaczenie ogromne na prace silnika. Koledze ktekotalo cos zmienil olej i przestalo. Jaki ty olej uzywasz?
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 24 Wrzesień 2016, 10:51   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Olej to Castrol 5W40.Być może to jest przyczyną,że mój pracuje trochę ciszej.Wsłuchując się w swoje nagranie uważam,że te mikrofony w telefonach przy nagrywaniu bardzo mocno uwypuklają średnie i wysokie tony wzmacniając mocno wszelkiego rodzaju szumy,stuki itp.I zapewne jest tak samo w Twoim przypadku.W realu praca silnika jest,że tak powiem bardziej miękka,nie tak surowa jak w nagraniach.Nie zauważyłem aby silnik chodził raz ciszej a raz głośniej.Owszem,olej ma znaczenie zwłaszcza jak jest zimny podczas rozruchu.Ale biorąc pod uwagę dobre markowe oleje o zbliżonej gęstości i lepkości np 5W40 albo 5W30 na rozgrzanym już silniku to mam mieszane uczucia.Uważam,że więcej jest w tym marketingu niż zalet o których zapewnia nas jego producent.Inaczej wygląda sytuacja jeżeli ktoś używa syntetyka na mocno wybieganym już silniku.Nie będę gadać na ten temat bo zapewne wiesz o co chodzi.Także nic się nie przejmuj (wcześniej napisałem,że praca Twojego silnika jest niepokojąca).Analizując obydwa nagrania naszych silników widzę,że taka jest uroda mikrofonów w telefonach,które mocno potęgują pewien zakres dźwięków.
 
 
     
 sakowpr


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 28
Skąd: Pruszków
Wysłany: 24 Wrzesień 2016, 12:09   
   Moje auto: corsa d 1.4


Ok zrobilem sie spokojniejszy. Dzieki Natan za pomoc 🙂🙂 :ok:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Corsa D 1.2 16V - dźwięk przy odpalaniu - napinacz?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.