Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:15
[ Dane techniczne] Nowy własściciel Corsy D 1.3 CDTI
Autor Wiadomość
 Shirai


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 31
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: 9 Czerwiec 2016, 22:45   [ Dane techniczne] Nowy własściciel Corsy D 1.3 CDTI
   Moje auto: Corsa D A13DTE


Witam.
Od tygodnia jestem szczęśliwym właścicielem corsy 1.3 CDTi 95km ale jest pare pytań które mnie nurtują, a mianowicie:
-ile pali wam ten silnik w mieście? U mnie po 200km tylko w cyklu miejskim 7l/100 według komputera, to dużo?
- jak dokładanie wygląda samoczynne wypalanie dpf (jeszcze zanim zapali sie kontrolka) o ile wzrasta spalanie i td.?
- wczoraj zauważyłem, że po przejechaniu 8km (15 C było na dworze) nadal auto było na ssaniu. Czy tak powinno być? Wcześniej auto stało 8h nieużywana na parkingu. Może ten dpf zacząl się sam wypalać? Miał ok. 1k obrotów i 1.5l spalanie, gdzie normalnie przy wlaczonej klimie ok 0.5l.
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 10 Czerwiec 2016, 19:24   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Ciężko określić spalanie bo każdy ma inną nogę ale 7l po mieście to normalny wynik, jak ktoś powie, że mu pali 5l po mieście to chyba nie przekracza 1500 obr. Moja pali średnio 6,5l - 7l po mieście. Ale w trasie na 6b przy średniej prędkości 120-140 zejdzcesz spokojnie na około 5l. Dla mnie ten silnik musi cały czas przekraczać 2 tys obrotów do 3, w tym zakresie według mnie jest optymalna jazda i w tym przedziale można się pobawić momentem. O Dpfie jest mnóstwo tematów z doświadczenia posiadacza opla nie powiem Ci jak to wygląda bo nie mam dpfa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » [ Dane techniczne] Nowy własściciel Corsy D 1.3 CDTI
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.