Corsa 3d - jak zdemontować boczek z tyłu?
Autor Wiadomość
 Hacoon



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Wiek: 31
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 19
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Maj 2016, 12:16   Corsa 3d - jak zdemontować boczek z tyłu?
   Moje auto: Corsa B X10XE


Witajcie.

Potrzebuję zdemontować (a później zamontować) zaznaczony na zdjęciu boczek w Corsie 3d. Niestety nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, w internecie praktycznie nic nie znalazłem (wszystko dotyczy demontażu tapicerki z drzwi). Mógłby mi ktoś w skrócie opisać co i gdzie odkręcić/odczepić, żeby boczek zdemontować?

Zdjęcie poglądowe

 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 24 Maj 2016, 12:53   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Kurrrde, jestem w trakcie robienia tutoriala demontażu plastików w Corsie B (wszystkie plastiki słupków, plastiki bagażnika [pod wymianę głośników], demontaż podsufitki), który powinien w przeciągu tygodnia, max. dwóch ukazać się na forum... i nie pomyślałem o tych boczkach haha Mogłem tak samo machnąć jakiś tutek ;p

Najłatwiej to po prostu zdemontować tylną kanapę. Na pewno zdemontuj siedzisko:

Oparcie tylnej kanapy może zostać, ale trzeba się wtedy trochę namęczyć.

Z tego co pamiętam te boczki są mocowane na kołki:

Musisz po prostu delikatnie szarpać w swoją stronę, aby odskoczyły. Ja chyba zacząłem "szarpać" (demontowałem je jakieś pół roku temu, więc dokładnie nie pamiętam ;p ) najpierw od strony pasa kierowcy, a później jak już mogłem złapać na górze przy bocznej szybie to tam starałem się wypchnąć boczek.

Przed "szarpaniem" zobacz jeszcze czy przypadkiem gdzieś na boczku między oparciem kanapy, a siedziskiem nie ma śruby- wydaje mi się, że było tam coś do odkręcenia, bo z czymś tam się trochę napociłem:
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 24 Maj 2016, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 24 Maj 2016, 12:57   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Teraz tak pomyślałem, że chyba łatwiej będzie Ci wyjąć te boczki jak zdemontujesz plastiki słupków na których znajdują się pasy kierowcy i pasażera.

To już dodam kawałek tutoriala, bo tam to opisałem:

Cytat:

1. Na pierwszy ogień idzie demontaż trójkątnych zaślepek znajdujących się na pasach. Chwilę się z nimi pomęczyłem, bo nie chciałem uszkodzić żadnego zaczepu, ale... o dziwo nie uszkodziłem, ale po 5 minutach zabawy z jednym postanowiłem mocno szarpnąć na zasadzie "a niech to już wyjdzie". Tak zrobiłem również z trzema kolejnymi i wszystko ładnie wyskoczyło, bez żadnych uszkodzeń także chyba można szarpać :)
Palcami delikatnie odpinamy dwa górne zaczepy (kolor czerwony na zdjęciu), a następnie ciągniemy do siebie, na wprost/pod lekkim kątem, aby odskoczyły dwa dolne zaczepy (kolor zielony na zdjęciu):


A tak wygląda ten plasticzek (a dokładnie zaczepy) od środka:



2. Kolejny krok to... niespodzianka, która czeka nas pod trójkątnym plastikiem opisanym w pierwszym podpunkcie:

Śrubę wystarczy delikatnie ruszyć, a potem normalnie odkręcić ją palcami (jest tam troszkę mało miejsca).
Po odkręceniu tak to dokładnie wygląda:

No i zostaje taka "dziura" w bocznych plastikach słupków:

Czynności te wykonujemy oczywiście czterokrotnie- dwa razy przednie słupki, dwa razy tylne słupki za kanapą.

3. Teraz zabieramy się za demontaż plastików bocznych słupków przy kierowcy i przy pasażerze. Będziemy mieli do odkręcenia dwie śruby (torx)- jedna znajduje się na górze (musimy zdemontować ten plastik "wieszak na ubrania" pociągając delikatnie do góry i do siebie), a druga zakrywała nam pas przez wykonaniem podpunktu 2:

Uwaga! Możemy mieć problem z odkręceniem dolnej śruby przez boczek tapicerki. Wystarczy go złapać i delikatnie szarpnąć do siebie (odskoczy on z mocowań co bardzo ułatwi nam wykręcenie śruby):


Po wykonaniu powyższych czynności cały plastik słupków bocznych powinniśmy mieć już w rękach. I jest zdemontowany:


Zdejmij ten plastik i będzie ułatwione dojście, aby wyjąć boczek i potem z powrotem go schować :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 24 Maj 2016, 13:10   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


No zaspamowałem solidnie... teraz znalazłem "archiwalne" zdjęcie w telefonie po demontażu.
Jak widać na górze trzy kołki, na dole był chyba jeden + chyba ta śrubka o której wspominałem wcześniej :)
 
 
     
 Hacoon



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Wiek: 31
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 19
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Maj 2016, 13:23   
   Moje auto: Corsa B X10XE


Ale za to bardzo pomogłeś, dzięki wielkie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Corsa 3d - jak zdemontować boczek z tyłu?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



wino scaia garganega chardonnay
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.