Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:37
[ Silnik] Utrata mocy na LPG Corsa D
Autor Wiadomość
 windowsserver93


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Leszno
Wysłany: 24 Maj 2016, 00:31   [ Silnik] Utrata mocy na LPG Corsa D
   Moje auto: Corsa D 1.2


Witam,

Niecałe 3 miesiące temu kupiliśmy używaną Corsę D 2008r z zamontowaną instalacją gazową LandiRenzo Omegas. Silnik jaki tam jest to 1.2 80KM. Podczas dłuższej przejażdżki zaniepokoiło mnie co dzieje się z samochodem. Podczas kupna sprawdzaliśmy na diagnostyce czy nie ma żadnych błędów, wyszło że nic nie ma i zakupiliśmy samochód :) A teraz przejdę do sedna. Otóż wkręcając autko na obroty powyżej 4tyś zaczyna ono przerywać a następnie nie przyśpiesza tylko utrzymuje prędkość. Następnie pojechałem na drogę szybkiego ruchu i zaczęło się... Do 130-140 autko przyśpiesza miód malina ale później mamy zonk bo szybciej nie pojedziemy... Na PB jest wszystko git, autko nie przerywa i nie dusi się przy wyższych prędkościach. Pomyślałem o filtrach które są w instalacji ale nawet nie wiem kiedy one były wymieniane :(
Jeżeli coś wiecie to piszcie bo nie wiem co to może być.

Pozdrawiam :D !
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 24 Maj 2016, 11:29   

Warto najpierw wymienić filtry, być może nie przepuszczają wystarczającej ilości gazu?
 
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 25 Maj 2016, 16:03   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Podepnij się na OBD2 np. bluetoothem i potem w Torque na androida możesz sobie zobaczyć czy przy 140kmh ma bogatą mieszankę paliwa - sonda lambda. Jeżeli jest uboga to ewidentnie jest w niej za mało gazu - wtedy zostaje tylko wizyta u gazowników.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Maj 2016, 10:19   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Dobijanie tak małego,ekonomicznego silnika gazem przerodzi się z czasem w dużo większe koszta niż by jeździł na benzynie.Takie jest przynajmniej moje zdanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Utrata mocy na LPG Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.