Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
Opel Corsa C GSI, dodatkowe narpawy + nierówna praca silnika
Autor Wiadomość
 49unbeaten


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 20:39   Opel Corsa C GSI, dodatkowe narpawy + nierówna praca silnika
   Moje auto: Opel Corsa C GSI


Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Zakupiłem wczoraj Opla Corse C w wersji GSI. Zanim go kupiłem byłem go oglądać trzy raze, dwa razy z kolegami, którzy znają się na autach (ja jestem w te klocki zupełnie zielony) i raz przed zakupem na stacji diagnostycznej. Na stacji diagnostycznej przedstawili mi co jest do naprawy. I w tej kwestii byłbym wdzięczny za pomoc. Wiadomo jak mechanicy lubią sobie liczyć za części w związku z czym zanim pójdę do mechanika chciałbym sam zakupić części i zapłacić tylko za robociznę. Ale w związku z tym, że się na tym nie znam prosiłbym o wskazanie jakiej marki części najlepiej kupić, nie chciałbym jakiejś taniochy żeby po 3 miesiącach znów było do wymiany, ale super drogie też nie potrzebuję. No i wskazać dokładnie jakie części do danej naprawy są potrzebne.

Do naprawy:
- uszczelka pokrywy zaworów silnika
- uszczelniacze skrzyni biegów
- lewa wewnętrzna manszeta półosi
- obydwa drążki kierownicze
- przednia poduszka skrzyni biegów

Dodatkowo następnego dnia, czyli dzisiaj (nie wiem jak to nie zostało zauważone wcześniej, może czysty przypadek i mój pech) silnik zaczął nierówno pracować. Raz większe obroty a raz tak niskie, że prawie chce zgasnąć ale nie gaśnie. W tym samym czasie pulsuje podświetlenie deski rozdzielczej. Nie dzieje się to natomiast od razu tylko po przejechaniu jakiegoś fragmentu, tak jakby dopiero jakby się silnik nagrzał. Jeszcze wcześniej był przypadek, że podświetliła mi się kontrolka akumulatora. W momencie jej wyświetlania nie działał prędkościomierz, wskaźnik temperatury silnika oraz obrotomierz. Deska rozdzielcza była podświetlona normalnie. Wiecie co może powodować coś takiego? Strasznie się tym martwię, bo dopiero co go kupiłem i boję się, że to coś poważnego. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam!!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Opel Corsa C GSI, dodatkowe narpawy + nierówna praca silnika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.