Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] Pomoc w podłączeniu nowego radia
Autor Wiadomość
 lewando97


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Kwiecień 2016, 23:29   [Elektryka] Pomoc w podłączeniu nowego radia
   Moje auto: Corsa D 1.2 SXi


Witam
Na wstępie chciałbym powiedzieć , że szukałem takiego tematu ale niestety nie znalazłem tego który by mi pomógł.

Kupiłem radio typu 2din Pionner ,razem z radiem dostałem kostkę do podłączenia i z orientowałem się , że potrzebuję też drugą kostkę którą połączy oryginalną kostkę z opla to tej kostki z radia Pionner.
I jako , że elektryka to dla mnie ciężki temat postanowiłem poprosić o pomoc was :)

Moje pytanie jest takie czy mogę po prostu podłączyć kostki i włożyć radio i powinno działać czy muszę pozamieniać jakieś kable ?

Oraz czy muszę jakoś odblokowywać radio czy coś ?
Bo o tym tez mało wiem

Z góry przepraszam jeśli był taki lub podobny temat.
 
     
 tia222


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Imię: Kornel
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 7
Skąd: bolesławiec
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 00:27   
   Moje auto: Corsa D


Witam. Jeżeli chodzi o montaż radia, to ja montowałem 2dinowe JVC i istotnie potrzeba do tego specjalnej kostki (dostępna na serwisie aukcyjnym i w sklepach car-audio). Dodatkowo z kostki tej trzeba pociągnąć drugi plus do stacyjki lub gniazda zapalniczki (nie polecam tego drugiego rozwiązania). Nie ma z tym dużego problemu, ale jeśli nie lubisz grzebać w elektronice, to może lepiej oddać do serwisu car-audio. Sytuacja się komplikuje jeżeli masz kierownicę multifunkcyjną i chciałbyś żeby działała z nowym radiem. Jestem właśnie na etapie wymiany kierownicy na multifunkcyjną i zabawie z podłączaniem do niefabrycznego radia.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Pomoc w podłączeniu nowego radia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.