Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:34
[ Karoseria] Mocowanie koła zapasowego
Autor Wiadomość
 rs79


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Kwiecień 2016, 17:16   [ Karoseria] Mocowanie koła zapasowego
   Moje auto: Corsa 1.2


Cześć,
To już czwarty Opel w naszej rodzinie i drugi jednocześnie. Zauważyłem, że w mojej żony Corsie nie ma mocowania koła zapasowego przez co podejrzewam, że podskakuje ono w bagażniku na dołkach i hałasuje. Na aukcji znalazłem dwa rodzaje mocowań. Jedno w postaci śruby i nakrętki, a drugie w postaci takiego ucha i podobnej nakrętki. Obydwa niby są do Corsy D. Czy jest jakaś różnica które wybiorę? Nasza Corsa jest z 2010r.

Jedno jest takie: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6008669265
a drugie takie: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5683569464

A może ktoś, kto ma Corsę D zrobi zdjęcie mocowania koła zapasowego i wrzuci nie tu?

Dzięki i pozdrawiam
Rafał
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17 Kwiecień 2016, 19:44   

ja mam to "ucho", wsuwa się w nie pokrowiec z lewarkiem i kluczami, tak miałem od nowości
 
 
     
 lewando97


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Kwiecień 2016, 23:16   
   Moje auto: Corsa D 1.2 SXi


u mnie w Crosie jest mocowanie nr.2 aczkolwiek uważam , że taniej by wyszło zrobić to samemu jeśli masz takie możliwość :)
 
     
 rs79


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 07:23   
   Moje auto: Corsa 1.2


A jakie macie koła w swoich samochodach? Pełne, czy dojazdówki?
Podajcie proszę jeszcze rocznik oraz ilość drzwi.
Dzięki
Rafał
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 09:32   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam

Akurat rocznik oraz ilość drzwi nie ma tutaj zbytnio znaczenia.Mam na myśli roczniki w miarę młode,bo takie ostatnio panują tendencje do wkładania przez producenta dojazdówki albo kompresora ze środkiem do naprawy koła (spraya).Ja kupując swoją CD nie miałem żadnego koła we wnęce tylko kompresor i spray bo tak zapewne pierwszy właściciel zdecydował.Ale i tak zakupiłem pełnowymiarowy zapas.Jeżeli kupujący zaznaczy,że chce mieć zapas to mu taki wsadzą za odpowiednią opłatą.Czuję się bardziej komfortowo mając pełnowymiarowe koło.Nie zawsze można naprawić uszkodzoną oponę sprayem przy większym uszkodzeniu opony a dojazdówka jak to dojazdówka.Trzeba ostrożnie na niej jechać.Nie wyobrażam sobie jakiejś nocnej trasy z dojazdówką albo kompresorem w sytuacji gdzie wiekszośc "gumiarzy" smacznie chrapie.
 
 
     
 rs79


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Kwiecień 2016, 20:10   
   Moje auto: Corsa 1.2


Natan, dzięki za super odpowiedź. Twoja wypowiedź wyjaśnia brak śruby mocującej. To wersja z kompresorem i sprayem, więc koła zapasowego tam nie było. Ktoś je po prostu tam dołożył. Powiedz mi zatem, czy Ty masz koło pełne, czy dojazdowe? Które z mocowań z głównej wypowiedzi tego wątku masz u siebie?

Dzięki
Rafał
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 21 Kwiecień 2016, 07:30   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Nie czytasz uważnie.Nie ktoś je dołożył tylko ja.Kupiłem koło pełnowymiarowe.Mocowania nie mam żadnego.Koło nie tłucze się w bagażniku.A to chyba za sprawą tej regulowanej podłogi bagażnika (można ją położyć bezpośrednio na koło albo podnieść lekko do góry w przypadku szerszego koła).Nie pamiętam tylko czy we wnęce koła na dnie mam jakieś fabryczne mocowanie do zamontowania uchwytu do zablokowania koła.

Pozdrawiam i życzę miłego dzionka.
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 21 Kwiecień 2016, 09:58   
   Moje auto: Corsa D 1.2


W mojej mam to drugie, wkładasz koło wkręcasz ile potrafisz rękoma i wystarcza w zupełności, ale jeżeli chcesz to zrobie po pracy zdjęcie i pokaże jak to wygląda ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » [ Karoseria] Mocowanie koła zapasowego
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.