Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
[silnik] Wyciek w Corsie C
Autor Wiadomość
 kkkk4444


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Konrad
Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Kwiecień 2016, 12:11   [silnik] Wyciek w Corsie C
   Moje auto: Z12xe


Witam,

Około miesiąca temu został wymieniony olej w aucie (Corsa C 1,2 z12xe). Silnik jest w kilku miejsca trochę zabrudzony olejem (tak mechanik nieudolnie wymieniał olej).
Zauważyłem, że kapie mi trochę spod auta.

I tu mam pytanie, bo na początku myślałem, że to przez to, że został trochę zalany blok silnika, jednak ostatnio podłożyłem kawałek tektury żeby sprawdzić czy przez noc coś nakapie.
Tektura miała spore zabrudzenie, jednak nie wyglądało to na olej, lecz jakiś płyn - możliwe, że po wymianie oleju, cieknie taki jasny, lekko przeźroczysty olej, czy jednak na dole powinien być ciemny/czarny bo nie była robiona płukanka?

Mam wrażenie, że cieknie z okolicy poniżej filtra oleju (filtr wymieniony razem z olejem). Na samym dole załączam poglądowe zdjęcie, z którego mam wrażenie, że właśnie cieknie.

I też ciekawi mnie to, bo cieknie mocniej jak auto stoi na nierównym podłożu (przód bardziej w dole), a jak jest na równym to jest kilka kropek.



----------------------------
Przy okazji mam też jeszcze jedno pytanie, na które nie mogę tutaj znaleźć pomocnej informacji.
Auto po kilkugodzinnym postoju ma jakiś problem z pedałem hamulca. Pedał się zapowietrza? staje się twardy i jak auto stoi na nierównym to jak się go nie odpali to nie można zatrzymać auta, tylko hamulec ręczny. Dopiero jak się odpali auto to pedał staje się miękki i można zatrzymać auto.
Co może być przyczyną?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [silnik] Wyciek w Corsie C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.