Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:22
Kable głośnikowe w Corsie B
Autor Wiadomość
 bartez220
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 07:59   Kable głośnikowe w Corsie B

Witam Wszystkich,
Mam takowy problem, a mianowicie nie mogę zlokalizować kabli do przednich głośników w Corsie B z 1996r. Jak kupiłem autko radia nie było, a kable ktoś podciągnął sobie nowe, a ja chciałbym wykorzystać te oryginalne które wchodzą do kostki. Radio mam oryginalne i nie chciał bym ciąć kabli w oryginalnej kostce ISO.
Skoro oryginalne kable wychodzą z kostki radiowej to gdzieś przecież muszą się kończyć, pytanie tylko gdzie?? Pomóżcie!
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 26 Luty 2009, 12:29   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


powinny być we wnęce jak rozbierzesz boczek drzwi i odkleisz folię zabezpieczającą. Tylko rób to delikatnie (jeśli masz poduszki) bo znam asów, którym poducha wysadziła gdy poszarpnęli tą folię.

Albo wsadź rękę w miejsce usytuowania głośnika: może gdzieś tam będą.
Jak nie to zobacz przy klamce: tam powinien być cykacz (gł. wysokotonowy) jak on będzie miał kable to pociągniesz od niego.
Jeśli nie, to zobacz, czy w tej obejmie gumowej, która chroni kable przy otwieraniu drzwi, czy tam są kable. Jeśli nie będzie, to widocznie coś je zjadło...

Aha i wyprzedzam twoje kolejne pytanie: który to plus?
Oryginalnie Opel kable dwukolorowe (np. czarno-niebieski) dawały jako plus, a kabel jednolity - minus
 
 
     
 bartez220
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2009, 16:29   

Sęk w tym że w drzwiach są tylko kable nieoryginalne które ktoś podciągnął, a te oryginalne w ogóle nie wchodzą do drzwi. Muszą kończyć się gdzieś wcześniej, pytanie tylko gdzie...?
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27 Luty 2009, 16:43   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


jak ktoś kładł nowe kable, to te stare wywalił. Sprawdź w kostce iso któr kable to które i podłącz na tych nowych
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2009, 16:47   

Miałem napisać to samo do dudu ;) Po co Ci oryginalne jak masz inne (na pewno lepsze bo nie ma sie co oszukiwać ze oryginalne były nie wiadomo jakie). Podłącz po prostu nie oryginalne kable do kostki i po problemie (na pewno mniej roboty niż szukać oryginalnych kabli - jeśli w ogóle są). :wstyd:
 
     
 bartez220
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Luty 2009, 19:02   

Chyba tak zrobie, troszke nie uśmiecha mi się rozbieranie oryginalnej kostki i\lub cięcie kabli po to aby podłączyć te nowe, no ale chyba innego wyjścia nie ma. Dzięki koledzy za porady :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Kable głośnikowe w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.