Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:06
Układ hamulcowy
Autor Wiadomość
 justynka443


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Justyna
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 15:52   Układ hamulcowy
   Moje auto: Opel Corsa D


Witam, posiadam Corse D 1.3 TDI 2009 r. w marcu 2015r. były wymieniane hamulce, tzn. klocki, tarcze i płyn. W momencie, gdy na dworze jest ciepło i samochód się nagrzeje (podczas postoju) pedał hamulca jest zupełnie u góry i można go wcisnąć zaledwie może na mm. Po zgaszeniu auta i kilkukrotnym wciśnięciu pedału i ponownym uruchumieniu silnika pedał wraca do normalnej pozycji i jest ok. Ma ktoś może pomysł dlaczego tak się dzieje? Czy to wina płynu hamulcowego czy może coś z układem?
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 21:08   
   Moje auto: CORSA D 1.2


Może pompa hamulcowa wariuje. Bo po takim czasie to już by się ułożyło wszystko.
 
     
 justynka443


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Justyna
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 23:46   
   Moje auto: Opel Corsa D


Na moje babskie oko to pompa raczej nie... Jednak gdy jest chłodno hamulce działają bez zarzutu, całą zimę też było ok. A w momencie gdy auto stoi na słońcu i się nagrzeje dzieją się cuda .
 
     
 gronek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 16
Skąd: Tychy
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 07:27   
   Moje auto: Corsa D A13DTC


Może wystarczy poprawnie odpowietrzyć?
Płyn rozumiem zgodny ze specyfikacją?
 
     
 justynka443


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Justyna
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 09:50   
   Moje auto: Opel Corsa D


tak płyn jest ok. na forum dixi car piszą, żeby zdemontowac układ i sprawdzić zaciski czy pruszają sie płynnie po prowadnicy, a także czy tłoczek nie jest zardzewiały. Dzis corsina stoi na słoneczku zobaczymy co bedzie po pracy, jeżeli to samo bedę musiała odwiedzić mechanika bo sama raczej nie ogarne tematu :)
 
     
 gronek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 16
Skąd: Tychy
Wysłany: 6 Kwiecień 2016, 09:57   
   Moje auto: Corsa D A13DTC


Jak Zdzichu nie zauważył zapieczonych tłoczków przy wymianie, które musiał wciskać żeby założyć nowe klocki więc nie mógł nie zauważyć, to niezła parówa z niego.
Sprawdź organoleptycznie (np. po jakieś trasie, na której się jedzie, a nie hamuje) czy nie grzeją się nadmiernie. Jak coś przyciera to raczej ciepła przy tym się nie uniknie.
Musisz po nitce do kłębka, powietrze w układzie - stan zacisków/szczęk/przewodów - pompa na końcu, raczej cały czas by niedomagała, niezależnie od temperatury.

Aaa, i unikaj for grupy VAG, bo jak tam napiszesz, że masz corsę TDI to ktoś Cię potrąci na pasach albo wyślą Ci wąglik :)
 
     
 justynka443


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Justyna
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 7 Kwiecień 2016, 10:19   
   Moje auto: Opel Corsa D


Wcale bym się nie zdziwiła... mechanik, który je robił, jak przyjechałam do niego z trasy kiedy auto stanelo mi na środku drogi, bo spaliłam tarcze i klocki oraz zagotował się płyn ( mój pierwszy samochód więc nie wiedziałam za bardzo o co biega, kontrolka sie nie zapalila żadna) a gość do mnie " eee tam możesz tak jeździć tylko się pilnuj żeby płyn się nie gotował. Na szczęście tmu panu już podziękowałam :D
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 7 Kwiecień 2016, 12:10   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Nie uważam tego za usterke ;) Mój hamulec działa podobnie, hamuje elegancko, ale po zgaszeniu silnika i naciśnięciu kilka razy pedału hamulca całkowicie twardnieje a po odpaleniu można normalnie wcisnąć. Jeżeli miałbyś problemy z tłoczkami które się zapiekły czy nie cofają to straszliwie grzałyby Ci się felgi i wierz mi poczułbyś to :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ hamulcowy » Układ hamulcowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.