Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 10:43
Prędkościomierz
Autor Wiadomość
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 24 Marzec 2016, 21:07   Prędkościomierz
   Moje auto: Corsa D


Mam problem z prędkościomierzem w Oplu Corsa 1.2 2007 rok 80 KM. Awaria polega na tym że wskazówka prędkościomierza po zakończonej jeździe nie wraca na pozycję 0 i pokazuje różne prędkości mimo że auto stoi. Po odpięciu na chwilkę klemy minusowej wszystko wraca do normy, lecz po przejechaniu około 20-30 kilometrów awaria powraca. Licznik działa poprawnie.
Bardzo proszę o rady jak to naprawić, niestety nie posiadam komputera żeby sprawdzić ewentualne błędy. Corsa pomyka dziennie po Krakowie.
 
     
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 25 Marzec 2016, 18:22   
   Moje auto: Corsa D


Pomoże ktoś jak zdemontować licznik, prawdopodobnie przyczyna awarii jest w liczniku lecz nie bardzo wiem jak go zdemontować :sciana:
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 25 Marzec 2016, 21:15   
   Moje auto: Corsa D A12XER


W tym linku masz jak zdemontować licznik : https://www.youtube.com/watch?v=_FUg3e9v7VA
od 20 s filmu
Osłona licznika (daszek jest na wcisk )na zatrzaskach , potem trzy śruby i wtyczka od licznika i licznik wyjęty .

Pamiętaj przed odpięciem wtyczki licznika odepnij akumulator .
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 25 Marzec 2016, 22:24   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Nie wiem czy po zgaszeniu zawsze pokazuję tą samą prędkość, jeżeli tak to ktoś demontował licznik i po prostu źle ustawił wskazówkę, a jeżeli pozycja losowo się ustawia to ja bym zaczął od wymiany mechanizmu prędkościomierza z jakiejś używki bo tak naprawdę nic innego nie jesteś w stanie zrobić, poza sprawdzeniem ogólnym, a jak nic nie pomorze to wymiana na inny.
 
 
     
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 26 Marzec 2016, 08:51   
   Moje auto: Corsa D


Wojtenio, dzięki za filmik :ok:
michalck prawdopodobnie skończy się na wymianie licznika, ale najpierw muszę się do niego dostać. Na filmiku widać gdzie są zatrzaski i teraz będzie dużo łatwiej.
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 26 Marzec 2016, 11:01   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Wymianę zostaw na sam koniec. Musisz kupić licznik wylogowany i zalogować go ponownie, myślę ze taniej jak za 300zł tego nie zrobisz więc zaczął bym najpierw od reanimacji. Ewentualnie kupić za 30zł używkę nie wylogowaną i spróbować przelutować pamięć albo sam mechanizm. Koszty mniejsze, a może się uda. Wyjęcie licznika to 15 minut.

Radzę sie nie zastanawiać!!!

http://allegro.pl/opel-co...5101185418.html
 
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 26 Marzec 2016, 13:04   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


jeżeli bedziesz zainteresowany to mam licznik do corsy d sprzedam za 20zł plus przesyłka.
 
     
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 26 Marzec 2016, 13:31   
   Moje auto: Corsa D


Czyli do wymiany licznika i jego zalogowania potrzebny jest komputer ,tak z Waszych postów zrozumiem. Najpierw muszę zdemontować ten w samochodzie ale to po świętach i wtedy zadecyduje co dalej.
Corsą dziennie córka dojeżdża do pracy w Krakowie a ja mieszkam w Jastrzębiu Zdroju.
Dzięki Wam za dobre rady :)
 
     
 herman77


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 4
Skąd: Małopolska
Wysłany: 11 Kwiecień 2016, 20:37   
   Moje auto: corsa d cdti 1,3


Moze się wstrzymaj z tym licznikiem, ja mam to samo, ale z tego co się orientowałem to winna jest piasta, przedniego lewego koła. A dokładnie czujnik ABS z którego są pobierane wartości, taką diagnozę znalazłem w sieci, ja na razie sobie dałem spokój bo mnie to przerasta. Co jakiś czas, np. po mocniejszym hamowaniu, licznik przez jakiś okres działa prawidłowo.
 
     
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 12 Kwiecień 2016, 16:38   
   Moje auto: Corsa D


herman77 dzięki za podpowiedź. Licznik zdemontowałem, ale nie mam możliwości żeby dostać się do środka bo jest cały zabudowany, jedynie tylko gniazdo od wtyczki przesmarowałem sprejem do kontaktów elektrycznych. Działało chwilkę i dalej licznik żyje swoim życiem, obecnie zatrzymał się na 100-ce
Daj znać jak rozwiążesz problem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » Prędkościomierz
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



wino półsłodkie
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.