Uszczelnienie monowtrysku
Autor Wiadomość
 bartek93-18


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 11
Skąd: Rybnik
Wysłany: 12 Marzec 2016, 01:59   Uszczelnienie monowtrysku
   Moje auto: Corsa b 1.4 8V


Witam.
Posiadam corse 1,4 60 HP w gazie, od około dwóch miesiecy borykam sie z trzema problemami: wysokie spalanie, obroty spadające do 400 rpm i duzy spadek mocy. Wymieniłem reduktor na nowy i wymieniłem też kable + świece + palec rozdzielacza + kopułkę, do tego kupiłem interfejs do gazu. Na dzień dzisiejszy wyeliminowałem problem spadających obrotów, ostatnio rozebrałem monowtrysk i poskładalem go spowrotem, z myślą że tam coś nie tak. Być może to było sedno moich problemow, po poskładaniu go corsa zaczęła mieć moc, jakiej jeszcze nigdy wczesniej nie miała. Prawdopodobnie łapała gdzieś lewe powietrze, ale niestetety spalanie sie bardzo pogorszyło. Na 36 litrach lpg przejechałem 220 km, czyli ok 16,36 l/ 100 km. Nie wymieniłem uszczelek w monowtrysku i mam pytanie. Można te uszczelki zastąpic czerwonym silikonem samochodowym, odpbornym na temperature do 360 *C? Robił już tak ktos?
 
     
 Facelover


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 31 Marzec 2020, 22:24   
   Moje auto: Corsa B 1.4 X14SZ


Robiłem to ostatnio w swojej corsie to sie wypowiem.

Stosowanie silikonu - gdy w internecie są dostępne uszczelki - bym odradzał. Zawsze jest ryzyko że po ściśnięciu połączenia śrubami, silikon wypłynie do wewnątrz.
Uszczelka pod przepustnicę kosztuje w internecie ok. 25 zł i od jej wymienienia bym zaczął. Uszczelka pomiędzy górną i dolną część wtrysku kosztuje ok. 50 zł.
Wymień uszczelkę pod przepustnicą i zobacz czy sie poprawiło. Przy okazji sprawdź też stan przewodów podciśnienia - czy nie są sparciałe, popękane, czy siedzą na swoim miejscu.

Mam schemat tego monowtrysku z opisem. Mogę zrobić Ci skan jeśli będziesz potrzebować.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Uszczelnienie monowtrysku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.