Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] KASOWANIE INSPEKCJI
Autor Wiadomość
 90tomash


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 95
Skąd: Milicz
Wysłany: 7 Marzec 2016, 15:39   [Elektryka] KASOWANIE INSPEKCJI
   Moje auto: corsa 1.4 100 KM


mam takie pytanie,
skasowałem niby insp przy uzyciu hamuca, kasowania stanu licznika i kluczyka(zapłon) ale poazuje mi przy włączeniu insp2 , co z tym zrobić ?CORSA d 1.4 100km
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 7 Marzec 2016, 19:05   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Kolego insp2 to sygnalizacja o spalonej żarówce , sprawdź swoje oświetlenie zewnętrzne i wymień spaloną żarówkę . Jeżeli byś posiadał GID wtedy by dokładnie podpowiedział która .

A na przyszłość poczytaj instrukcję od swojego auta , tam naprawdę sporo piszą ( o insp2 też ) .
 
 
     
 90tomash


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 95
Skąd: Milicz
Wysłany: 8 Marzec 2016, 07:44   
   Moje auto: corsa 1.4 100 KM


dziękuje za pomoc i wybacz za moja niewiedzę ...
Faktycznie padła żarówka od świateł mijania od strony kierowcy...dobrze ze z tydz temu kupiłem "tak ooo " komplet żarówek...
wiem, ze znajde pewnie gdzies odp, alezapytam ... czy trudno jest wymienić te żarówki ????
pamiętam, ze w VW NEW BEETLE było ciężko, ale dałem rade ...
mam raczej małe dłonie.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 8 Marzec 2016, 14:33   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Może to coś pomoże https://www.youtube.com/watch?v=lYLHn3D9nkw od strony kierowcy jest dużo łatwiej .
 
 
     
 90tomash


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 95
Skąd: Milicz
Wysłany: 8 Marzec 2016, 16:05   
   Moje auto: corsa 1.4 100 KM


wymieniłem obie strony żeby 2 razy się nie bawić.
od strony prawej nie zdemontowałem tego filtra powietrza , ale ze jestem małej postury i mam nieduże dłonie, to udało mi się to bez większych kłopotów zrobić.
najwięcej problemu przysporzyło mi ściągniecie tego plastikowego zabezpieczenia a potem jego założenie ... po lewej ściągnąłem szyjkę od płynu do spryskiwaczy, ale w sumie nie potrzebnie bo ona mi bardzo nie wadziła. osłona skrzyni bezpieczników bardziej, ale tez zdemontowałem.
pewnie jak będę robił drugi raz to tą rurę po prawej odłączę, ale dziś się udało...
generalnie da się to zrobić ale jak ktoś ma łapy jak np. kliczko to może mieć więcej " zabawy".
pod względem "fizyki" to dobre dla kobiet.
teraz jestem mądrzejszy o "pierwszy" raz i następny będzie lepszy ;)

w środku obie żarówki były OSRAM.
WIEC NIE WIEM czy to od nowości, czy ktoś już wcześniej demontował.

PS znajomy mi powiedział, że nie warto się w to bawić, bo mechanik mi to za 10 zł wymieni ;P
zastanawiam się tylko który ?? ile taka wymiana- pewnie z 50 zł po jednej stronie.


Teraz się zastanawiam, jakie kupić nowe na zapas, ktoś może polecić ?
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 9 Marzec 2016, 16:44   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Szwagier kupuje Blue Vision z Philips'a, ale do C-Maxa. Mówi że są zajebiste, ale przestał kupować jak doczytał, że w C-maxie i tak żarówki się przepalają średnio co pół roku, a komplet około stówki trzeba dać :)
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 14 Styczeń 2017, 15:14   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Witam. U mnie gdy wymieniłem żarówkę od świateł mijania to po włączeniu zapłonu wyświetliło się samo 2 bez napisu insp po chwili znikło, a po wyłączeniu zapłonu nie było już napisu insp2. Czyli skasowało się samo.

Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] KASOWANIE INSPEKCJI
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.