Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 12:50
Wrażliwość samochodu na podmuchy, Corsa E
Autor Wiadomość
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Październik 2016, 22:25   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


A jakie macie ciśnienie w oponach,bo w stosunku do Corsy D to się zupełnie zmieniło,z przodu już nie 1,8 tylko 2,2 i z tyłu tyle samo..
Ja na conti..całe życie i obecnie też.Nic mnie nie buja.Zimowe wczoraj też conti.. dostarczyli.
Przy okazji mam pytanie,dostaliście popielniczkę przy odbiorze nowej Corsy E z salonu i czy jak dorzucili gumowe dywaniki to welurowe zabrali?
Obecnie już nie mam D tylko E 1,4 75KM nowa z salonu od miesiąca.
 
     
 szuszu81


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Szuszu
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Październik 2016, 15:57   
   Moje auto: Corsa E 1.2 70KM


Mi pokazuje 2.1 wszystkie 4 na kompie
Dywaniki dali te i te:) taki mieli gest :) nie pale wiec popielniczka.. nie wiem
Ile Ci pali ?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Październik 2016, 19:04   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Na razie tylko raz do pełna zatankowałem i przejechałem 220km więc trudno powiedzieć ile pali a że samochód tylko na zakupy i do lekarza to tak szybko się nie dowiem.Super że się nie trujesz ale popielniczka była czy nie bo u mnie nie było tak jak po odbiorze Corsy D przed 7 laty ale wtedy /przed 7 laty/po złożeniu reklamacji dołożyli.Też nie palę ale przydaje się na ogryzek czy takie tam inne śmiecie.Powiedzieli tylko ze zapalniczki nie ma a o popielniczkę zapomniałem się zapytać.Bez kompa też wszystko pokazuje tylko trzeba trochę poprzyciskać u mnie 2,2
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Październik 2016, 12:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


[quote="mietrusz"]
Przy okazji mam pytanie, dostaliście popielniczkę przy odbiorze nowej Corsy E ?.[/ quote]
To zależy :
- czy było w zamówieniu
lub
- czy diler doda jako gratis
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 24 Październik 2016, 17:58   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


mietrusz napisał/a:
A jakie macie ciśnienie w oponach,bo w stosunku do Corsy D to się zupełnie zmieniło,z przodu już nie 1,8 tylko 2,2 i z tyłu tyle samo..
Ja na conti..całe życie i obecnie też.Nic mnie nie buja.Zimowe wczoraj też conti.. dostarczyli.
Przy okazji mam pytanie,dostaliście popielniczkę przy odbiorze nowej Corsy E z salonu i czy jak dorzucili gumowe dywaniki to welurowe zabrali?
Obecnie już nie mam D tylko E 1,4 75KM nowa z salonu od miesiąca.


Ciśnienie powinno być 2,1 - 2,2 w zależności od obciążenia (spodziewanego - pusty 2,1 załadowany na max 2,2 a nawet do 2,3) ..co do wersji D to E jest z reguły sporo cięższa i zależy to od wersji...czym więcej gadżetów tym więcej kg. Pisząc o "bujaniu" miałem na myśli sporą podsterowność auta na oponach conti.. opony są.. że tak napiszę nieprzewidywalne.. nie wie się cy już zerwą przyczepność czy jeszcze dają radę...stąd ludzie wpadają w poślizgi na mokrej drodze (poza przypadkami zjechanego ogumienia i lodu oczywiście) tj. tak jadąc autem kierowca powinien w pewnym stopniu tworzyć z autem jedność..
Popielniczki były na życzenie - dopłata lub gift od sprzedawcy, dywaniki welurowe za dopłatą lub gumowe - gift od dealera, zapaliczki nie było w ofercie... poza tym jak kolega nie korzystam bo nie potrzebuję, a za to mam dodatkowy uchwyt na kubek do kawy.
Moje autko pali hm.. miasto i do 7,2 - 7,5..poza 5,5 - 6,2 (6,5 autostrada).
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 15 Listopad 2016, 10:52   
   Moje auto: Corsa D 1.2


To normalne, co prawda jeżdze CD, ale objaw ten sam jeśli skręcam na Jankowice a prosto jadą auta ok 70 km/h to pokoleboce troche autem, bo lekkie jest dość no i małe odległości to fizycznie musi zakołysać, nie ma siły :)
 
     
 ThaweK


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 8
Skąd: K-ce
Wysłany: 30 Listopad 2016, 18:29   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


Cześć,

Dorabiam w wypożyczalni samochodów, gdzie do dyspozycji mamy kilkanaście różnych typów samochodów, w tym Corsa D i auta mniejsze (typu Skoda Citigo) i podobne (Renault Clio). Muszę przyznać, że Corsa E jest dla mnie jedną z najlepiej trzymającą się jazdy, a jako że mieszkam zaraz przy autostradzie i dużo z niej korzystam, to poniżej 140km/h rzadko jeżdżę. Vmax ~185-187 przy 1.4 75KM. "Pływanie" to ja czuję, ale dopiero od 160+. :)
 
     
 ipman1


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2018
Posty: 23
Skąd: Wyjężdzą czołg?
Wysłany: 18 Kwiecień 2020, 18:32   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM


szuszu81 napisał/a:
No właśnie mam identycznie:) pływanie nawet już się przyzwyczaiłem ale to ciągłe ściąganie w lewo.... czyli to opony ? z tego co piszecie no też tak podejrzewałem że to może być przyczyna chodź wszyscy je tak chwalą...
a co do spalania to wyczytałem tez że są jakieś chipy które dodają 25KM i zmniejszają spalanie i wtedy autko jest bardziej żywe:)


Ja przy 20 tys uderzyłem w krawężnik, wybuliło opone, z AC dali mi nową felge i opone, i niby zrobili zbieżność, przejeździłem rok, wkurzyłem się i pojechałem do poleconego serwisu Boscha, i zrobili mi zbieżność. i nic nie ściąga. Ale robili to 1,5 godziny i zrobili, coś skasowali z czujnika skrętu i git.
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 7 Maj 2020, 17:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


szuszu81 napisał/a:
a teraz do rzeczy jeśli chodzi o ściąganie w lewo w ASO zmienili mi...komputerowo kąt skrętu kierownicy i.. POMOGŁO


potwierdzam że wizyta w serwisie i "środkowanie czujnika kąta skrętu/kierownicy" pomaga na ściąganie samochodu w lewo. Po tej czynności samochód idzie prosto jak strzała. Panowie z serwisu niechętnie chcą to robić...ale używałem mocnych argumentów i od biedy się zgodzili.
Ciekawe jak długo taki stan się utrzyma, podejrzewam że ten czujnik ma się rozprogramowywać po to żeby podczas przeglądu serwisy miały co robić :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Inne » Wrażliwość samochodu na podmuchy, Corsa E
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.