Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:03
check engine - problem
Autor Wiadomość
 sznajderrvip


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Max
Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23 Luty 2016, 19:09   check engine - problem
   Moje auto: Corsa c


Witam wszystkich forumowiczów. Tydzień temu kupiłem corse c 1.2 75 KM 2000 rocznik . Po około 300 km zapaliła się kontrolka check engine, metodą gaz hamulec pokazało mi błąd 0170. Po podłączeniu do komputera mechanik stwierdził usterkę sondy lambda, pierwszej pod maską, sprawdził jej parametry które okazały się w normie. Błąd skasowal, kazał jeździć. Po około 150 km błąd wrócił. I moje kilka pytań - przeczytałem cały internet i niekoniecznie może to być ta sonda. Samochód pracuje równo, nie szarpie minimalny spadek mocy po zapaleniu się kontrolki. Czy wymienić tę sondę od razu? Jeśli tak to czy może być zamiennik czy musi być oryginał kosztujacy w Olsztynie 380 zł. A może szukać używanej? Czy może to być wina paliwa? Jutro muszę jechać do młodszego brata do szpitala, 70 km w jedną stronę, mogę jechać czy nie bardzo?

I przepraszam za temat, pewnie był poruszany. Jestem w pracy na telefonie i ciężko mi pisać.

PS Dobry i tani mechanik w Olsztynie? Ktoś coś wie?

Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc
 
     
 wielkibobik


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 28
Skąd: Piaski
Wysłany: 23 Luty 2016, 23:45   
   Moje auto: Corsa C 2.0 8v 115KM


Ogólnie jak wyrzuciło bład i sie powtarza to bedzie raczej do wymiany. Tylko pytanie czy podgrzewacz sondy czy ona sama, Bo jeśli podgrzewacz to można jeżdzić jakiś czas. Możę być i używana, sam posiadam taką na zbyciu 100% sprawna została mi po zmianie silnika.
 
     
 sznajderrvip


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Max
Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24 Luty 2016, 22:22   
   Moje auto: Corsa c


Chciałam dzisiaj odkręcić przeplywke i wyczyścić, przymierzylem śrubokręt pod sklepem czy pasuje, wracam do domu z zamiarem szukania przyczyny, wsiadam i lampka zgasła sama, zastanawiam się na jak długo..
 
     
 wielkibobik


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 28
Skąd: Piaski
Wysłany: 25 Luty 2016, 20:55   
   Moje auto: Corsa C 2.0 8v 115KM


Przepływkę??
 
     
 Maciek.kolega


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Maciej
Wiek: 40
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Maj 2016, 21:43   
   Moje auto: Corsa C 1,4 Vectra C 2,2 VW T4 1,9D


Witam.
Dzisiaj podczas jazdyw mojej Corsie C 1.4 zapaliła mi się kontrolka check engine.Przejechałem ok 50km i cały czas sie swieci.Po powrocie do domu auto zostawiłem na 6h i po tym czasie poszedłem sprawdzić czy po ostygnieciu silnika cos sie nie zmieniło.Kontrolka swieci nadal.Problem w tym że auto jeździ tak jak jeździło wczesniej czyli super. Co to może być? ktos cos pisał wczesniej o jakims sprawdzaniu kodu błędu na zasadzie gaz hamulec.co to takiego?
 
     
 sznajderrvip


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Max
Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 7 Czerwiec 2016, 22:28   
   Moje auto: Corsa c


Sonda za katalizatorem wariuje. Po wymianie filtra paliwa który był chyba od nowości, zapala się czasami na kilka km i gaśnie. Zależy gdzie zaatakuje. Problem chyba rozwiazany
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » check engine - problem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.