Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 09:37
Pytanie
Autor Wiadomość
 palka153


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 25 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 22 Luty 2016, 20:48   Pytanie
   Moje auto: Corsa 1.2 86km


Witam
Posiadam corse z rocznika 2013 po lifcie.Nigdzie nie mogę doczytać czy ona posiada fabrycznie światła do jazdy dziennej??Bo sprzedający mówił że po przesunięciu pokrętła świateł chyba 1 raz zapalają się światła do jazdy dziennej??Chciałbym się dowiedzieć jak ich używać jeśli są??Czy jak to jest z tymi światłami??Nie chciałbym dostać mandatu.Wersja wyposażeniowa to Activ.Co myślicie??
 
     
 gronek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 16
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Luty 2016, 23:04   
   Moje auto: Corsa D A13DTC


Jak masz tryb Auto to z niego korzystaj. Jeśli nie to w pozycji 0 świecą dzienne. To są te same żarówki co postojowe ( w górnym narożniku) tylko są one dwuwłóknowe i świecą z różną intensywnością. W trybie 0 świecą jako dzienne więc mocniej. Generalnie to one świecą jakby trochę leniwie, ale mają homologację więc jeździć można.
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 23 Luty 2016, 07:16   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Nie potrafisz odróżnić świateł mijania,pozycyjnych od dziennych?.Przecież na desce nie ma jakiś wielkich kombinacji aby je włączyć.
 
 
     
 palka153


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 25 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 23 Luty 2016, 19:23   Światła dzienne
   Moje auto: Corsa 1.2 86km


Czyli rozumiem że poprostu jak uruchamiam silnik to odrazu (bez jakiegokolwiek przekręcania pokrętła od świateł)automatycznie włanczają się światła dzienne i śmiało mogę na nich jeździć od świtu do zmierzchu jeśli są dobre warunki drogowe??

Opel Corsa po lifcie 2013 rok wersja wyposażeniowa active 1.2 86km benzyna
 
     
 gronek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 16
Skąd: Tychy
Wysłany: 24 Luty 2016, 16:33   Re: Światła dzienne
   Moje auto: Corsa D A13DTC


palka153 napisał/a:
Czyli rozumiem że poprostu jak uruchamiam silnik to odrazu (bez jakiegokolwiek przekręcania pokrętła od świateł)automatycznie włanczają się światła dzienne i śmiało mogę na nich jeździć od świtu do zmierzchu jeśli są dobre warunki drogowe??

Opel Corsa po lifcie 2013 rok wersja wyposażeniowa active 1.2 86km benzyna


Jeśli włącznik jest w poz. "0" (rzecz jasna wszystko działa jak powinno, żarówki działają itd.) to dzienne włączają się same. Wyjdź z auta i zobacz.
W pozycji "0" świecą dzienne - te w narożnikach i nic więcej, w sensie tył nie świeci,
w poz 1 postojowe - z przodu te same żarówki co dzienne tylko świecą słabiej + tył i tablica
w poz 2 świecą światła mijania... instrukcja się kłania.

Jeśli wszystko się zgadza to jeździć i nie narzekać - zwłaszcza, że wymiana H7 w tym modelu do najprostszych nie należy i warto je oszczędzać.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 26 Luty 2016, 14:35   
   Moje auto: Corsa D 1.2


TAK, ma do jazdy dziennej. Zostaw na pozycji O jakbyś nic z nimi nie robił nie dotykał to po odpaleniu zawsze się będą świecić zresztą odpal wyjdź i zobaczysz :)
 
     
 palka153


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 25 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 26 Luty 2016, 16:09   
   Moje auto: Corsa 1.2 86km


Świecą fajnie i mam nadzieje że nie będzie przez to nigdy jakiegokolwiek mandatu ;) pozdrawiam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Pytanie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.