Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:34
Zamarzający zamek
Autor Wiadomość
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 15 Styczeń 2016, 11:32   Zamarzający zamek
   Moje auto: Corsa D 1.2


Hej, czy Wy macie taki problem np z dnia wczorajszego czy dziś, że jakoś mi się do zamka dostała woda i nie mogłem kluczykiem otworzyć samochodu. Pytam czy coś jest może nie tak, albo jak to zabezpieczyć jeśli da się zabezpieczyć, bo póki co noszę ze sobą zapalniczke i podgrzewam kluczyk, żeby wszedł, roztopił co zmarznięte i otworzył się, a niestety nie mam centralnego z pilota a opel sobie życzy min 1000zł za taki dodatek ;/
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 15 Styczeń 2016, 14:27   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Uszczelka szyby puszcza wodę w drzwi albo zbyt wyrobiona wkładka zamka (ta zapadka/przesłonka albo sama uszczelka klamki).Odwilż za dnia i lekki mrozik w nocy blokuje zapadki.No bo innej opcji nie ma.Smar silikonowy ze "słomką" (czerwoną) ewentualnie WD 40.Tylko bez przesady.On jest na bazie alkoholu.Podobno nie przymarza.
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 15 Styczeń 2016, 17:24   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Na allegro są tańsze centralki. Masz tylko dodatkowy pilot ale alternatywa zdecydowanie tańsza.
http://allegro.pl/opel-co...5887275015.html
http://allegro.pl/uniwers...5644335837.html
http://allegro.pl/opel-co...5887275015.html
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Styczeń 2016, 14:01   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


To normalne.wszystkie moje poprzednie samochody nie miały pilota do drzwi i w każdym był ten sam problem z zamkami w zimę.Kiedyś kupowało się zbiorniczek z płynem specjalnie do zamków na zimę z końcówką spłaszczona,tak aby w zamek wchodziła i się wyciskało raz na tydzień do zamka płyn.Może jeszcze sprzedają.Czasami strzykawką wstrzykiwałem do wszystkich zamków też do tego od korka paliwa , olej silnikowy i całą zimę miałem spokój.
Żadnej podróby nie kupuj.Ja mam taki założony w ASO i samochód już dwa razy holowałem.Chyba,że oryginał ale to by dużo więcej niż 1000zł kosztowało.
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 16 Styczeń 2016, 20:38   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Miałem taki założony w 307 i chodził elegancko. Według mnie warto zaryzykować, kosztuje tyle co 3 paczki papierosów.
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 18 Styczeń 2016, 12:18   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Potrzebuje wyprzeć stamtąd jakoś wilgoć, bo 2 tygodnie temu przy -15 stopniach otwierałem zamek jak gdyby nic, ale tydzień temu padał deszcz który zmarznął w nocy i z rana był problem i od tygodnia dopiero mam takie przygody więc jakaś woda tam siedzi, mam nadzieje, że godzinne grzanie na hali coś mu pomoże :)
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 19 Styczeń 2016, 16:51   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


Też tak miałem ale u mnie padła wkładka zamka i niestety musiałem wezwac firme otwierająca samochody awaryjnie.Co mi zostało wymienic wkładke i zamek centralny z pilota.Corsa d ma awaryjne zamki.I mam założony centralny za 100zł.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Styczeń 2016, 22:56   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Jeszcze zobaczymy rano, ale póki co problem rozwiazany :)

Przedmuchałem zamek, zajebałem brunoxa i troche oleju maszynowego i chodzi lepiej jak w lato :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Zamarzający zamek
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.