Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] Pokrętło świateł
Autor Wiadomość
 kruszynka


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Malina
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Sanok
Wysłany: 28 Grudzień 2015, 22:59   [Elektryka] Pokrętło świateł
   Moje auto: Opwl Corsa D


Witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość ponieważ od niedawna jestem posiadaczką Corsy D :unga:
Czy poprawne jest zostawianie cały czas pokrętła świateł w pozycji 2 (czyli świateł mijania)? Jest to ułatwienie ponieważ nie trzeba pamiętać o włączaniu świateł, które automatycznie dzięki temu zapalają się po uruchomieniu silnika:) Ale jeśli w takiej pozycji pozostawiam cały czas auto to po otwarciu drzwi zapala się od razu podświetlenie deski, natomiast po wyjęciu kluczyka i zamknięciu drzwi przez jaki czas również działa podświetlenie zegarów. Jest to normalne w tych modelach?
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29 Grudzień 2015, 08:47   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Cześć słonko ;)
Domyślam się, że Twoja Corsa nie jest wyposażona w światła do jazdy dziennej. Dlatego tak czy siak musisz się poruszać z włączonymi światłami mijania. W takiej sytuacji spokojnie możesz pozostawiać przełącznik świateł w pozycji 2 (mijania), jest to poprawne.
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 29 Grudzień 2015, 13:15   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Nigdy nie odpalam swojej CD na światłach.Dlaczego?.A dlatego,że rozrusznik zabiera bardzo dużo prądu.Dodatkowo do tego dochodzą jeszcze wszystkie światła-WSZYSTKIE !.To jest taki ogromny kop w tyłek dla akumulatora.Nie wskazany dla akumulatorów w "podeszłym wieku".

Cyt:"Ale jeśli w takiej pozycji pozostawiam cały czas auto to po otwarciu drzwi zapala się od razu podświetlenie deski, natomiast po wyjęciu kluczyka i zamknięciu drzwi przez jaki czas również działa podświetlenie zegarów. Jest to normalne w tych modelach?". Tak.Jest to normalne.

Światełko na podsufitce (żarówka) oraz podświetlenie zegarów diodowe,które zapala się podczas otwierania drzwi to jest malutki "pikuś" w porównaniu z tym dojeniem akumulatora podczas rozruchu z włączonymi światłami.
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 29 Grudzień 2015, 15:59   

Światła mijania załączają się dopiero po uruchomieniu silnika.
U mnie jest oryginalny akumulator od 2011r i kompletnie nic się z nim nie dzieje, mimo, że został przynajmniej trzykrotnie rozładowany do takiego stanu, że rozrusznik tylko cykał przy odpalaniu.
Obstawiam, że można spokojnie, bez żadnego ryzyka zostawiać pokrętło na zapalanych światłach.
:unga:
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 31 Grudzień 2015, 11:36   
   Moje auto: Corsa D 1.2


A jaki masz rocznik? Bo po lifcie są dorzucone światła dzienne i ja zostawiam ciągle na 3 pozycji, bo po zgaszeniu silnika światła się nie świecą inne niż pozycyjne i na pewno nie biorą dużo prądu. A nawet jeśli już zostawisz na noc, to światła się włączają dopiero po odpaleniu auta, nie przed więc tak samo nie ciągną tyle, by miał Ci nie ruszyć ;)

[ Dodano: 31 Grudzień 2015, 11:39 ]
Powiedzmy tak, jeżeli pozostawisz wszystko jak jest jak i światła na pozycji mijania i światełko na podsufitce, podświetlenie zegarów jest akurat tutaj normalne i mimo to padnie kiedyś akumulator to to nie bedzie na pewno tego przyczyna :)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Styczeń 2016, 21:00   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Światła dodatkowo wyłączane są stacyjką i nie pobierają prądu więc zostawić włącznik na 2 co zapewni,że nie zapłacisz mandatu za nie włączone światła mijania.
Podczas uruchamiania silnika przekaźnik odłącza automatycznie światła tak aby cały prąd poszedł na rozruch i ponownie je włączył już jak silnik zacznie pracować.
Palące się światło w kabinie przy otwieraniu i zamykaniu samochodu to celowa duża pomoc i ułatwienie dla kierowcy po zmroku.
 
     
 kruszynka


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Malina
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Sanok
Wysłany: 3 Styczeń 2016, 18:52   
   Moje auto: Opwl Corsa D


Dziękuję wszystkim za pomoc, teraz jest wszystko jasne :ok:
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Pokrętło świateł
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



auto gazda skoda
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.