Przesunięty przez: DAMIAN1991
28 Luty 2016, 17:32
pierwszy bieg
Autor Wiadomość
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Grudzień 2015, 16:22   pierwszy bieg

Od ok. dwóch miesięcy pojawił się u mnie problem z pierwszym biegiem w Corsie, ciężko go wrzucić coś jakby blokowało, pomaga dopiero kiedy dam dwójkę i wtedy jedynaczka wchodzi bezproblemowo, czyli w skrócie normalnie jedynka ma problemy z wbiciem, ale z dwójki na jedynkę wchodzi bardzo ładnie co może być tego powodem? skrzynia chodzi cichutko, nic nie zgrzyta podczas zmiany biegów, przyspiesza bardzo ładnie, olej przekładniowy uzupełniony, dodam ,że zauważyłem luzy na trzpieniu przy mechanizmie zmiany biegów czy to może być tutaj problemem? czy próbować z tzn, zestawem naprawczym mechanizmu zmiany biegów? czy warto?
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 7 Grudzień 2015, 19:30   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Dobrze myślisz, może to być własnie zbyt zużyty mechanizm, ale,
można też spróbować jeszcze to wyregulować śrubką między skrzynią a lewarkiem zmiany biegów, (dostęp do niej jest od spodu, ale nie nie wiem która to dokładnie)
Miałem podobny problem po wymianie sprzęgła, dosyć ciężko wchodziła dwójka ale tylko przy redukcji z wyższego biegu bo z jedynki było normalnie, To pojechałem na poprawkę do mechanika, on tam kręcił tą śrubką a ja siedziałem w środku i operowałem gałką sprawdzając czy wszystkie biegi wchodzą bez oporu, i udało się, nie jest idealnie ale nie muszę się szarpać z drążkiem.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Grudzień 2015, 01:30   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Luzujemy śrubę zacisku na połączeniu wybieraka z drążkiem ( dostęp z kanału lub podnośnika)
następnie blokujemy mechanizm wybieraka na skrzyni ( korzystając z umieszczonej tam blokady) potem blokujemy drążek zmiany biegów przetykając jakiś pręt przez element drążka i obudowy drążka .
Skręcamy śrubkę i demontujemy blokady .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » pierwszy bieg
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.