Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:28
Woda od strony kierowcy
Autor Wiadomość
 JarezAxmis


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Listopad 2015, 17:37   Woda od strony kierowcy
   Moje auto: 1.3 CDTI


Wiem że były zapewne podobne wątki jednak chciałbym poruszyć, z jeden strony wybadałem że woda dostaje się od puszki bezpieczników na podszybiu i temu zaradziłem, nie podobało mi się natomiast że nadal wilgotną podłoge mam ale najbardziej od strony tj. pedał sprzęgła i gazu. Dzisiaj jak intensywnie pada posiedziałem w samochodzie i oglądałem czy coś nie pokojącego się dzieje. Dostrzegłem krople kapiące w miejscu które załączam na zdjeciu. Znajduje się to za drązkiem kierownicy, między sprzegłem a pedałem gazu. Ktoś może wie skąd ta woda się moze dostawać? obstawiam że idzie od podszybia ale gdzieś dokładniej szukać, przyjrzeć się jak zdemontuje podszybie?

http://zapodaj.net/f4e1db1a9c1aa.jpg.html
 
     
 wielkibobik


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 28
Skąd: Piaski
Wysłany: 21 Listopad 2015, 17:35   
   Moje auto: Corsa C 2.0 8v 115KM


Może otwory odpływowe są zapchane(dwie czarne klapki na ścianie grodziowej za silnikiem i skrzynią
 
     
 JarezAxmis


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Kwiecień 2016, 16:57   
   Moje auto: 1.3 CDTI


Są odetkane, uszczelnione było serwo 2 miesiące temu, skrzynka (puszka) na podszybiu. Po uszczelnieniu serwa mniej cieknie ale nasiąka gąbka tak jakby nad pedałem sprzęgła. Może szyba? bo już nie mam pomysłu
 
     
 wielkibobik


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 28
Skąd: Piaski
Wysłany: 21 Kwiecień 2016, 22:13   
   Moje auto: Corsa C 2.0 8v 115KM


Ja osłonę(puszke) uszczelniałem wyrzucając całkiem gumowa uszczelkę i składałem na silikon i przestało. Może być jeszcze tam pod spodem jedna uczszczelka pomiędzy sciana grodziową a puszką z przewodami
 
     
 monkey


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Tak
Imię: Andrzej
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 1
Skąd: Górowo Iławeckie
Wysłany: 4 Grudzień 2016, 17:06   
   Moje auto: corsa c 1.2


Cześć wszystkim, mój pierwszy post na forum :)



Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Również borykam się z problemem wody na dywaniku kierowcy. U mnie są to niewielkie ilości podczas sporego deszczu oraz po ruszeniu. Wymieniłem uszczelkę pod pokrywą przekaźników i kable wychodzące z tej skrzynki są 100% suche, nic tamtędy nie wlatuje. Woda zbiera się na przewodzie oznaczonym na czerwono na zdjęciu poniżej. Osłonka na nim jest poszarpana, więc woda się zbiera i prawdopodobnie to jest przyczyna dlaczego kapie po ruszeniu. Przewód ten wychodzi od komory silnika razem z linką do otwierania maski. Uszczelniłem od strony silnika to wejście, poza tym tam wyjście jest w takim miejscu, że raczej nie zbiera się tam wystarczająca ilość wody żeby mogło wpłynąć do wnętrza. Natomiast nie jestem w stanie zlokalizować gdzie biegnie drugi koniec tego przewodu.

Czy ktoś wie co jest za przewód i dokąd idzie? A co za tym idzie gdzie może być nieszczelność żeby woda wpływała do wnętrza samochodu? Sprawdzałem od strony komory silnika i niestety nie jestem w stanie zlokalizować gdzie tam może być jakaś inna nieszczelność od strony lewego koła.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Woda od strony kierowcy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



bols curacao
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.