Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:49
[ Silnik] Stukanie, pukanie w przedniej części zawieszenia
Autor Wiadomość
 przemyslawd


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Przemysław
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 13 Listopad 2015, 12:37   [ Silnik] Stukanie, pukanie w przedniej części zawieszenia
   Moje auto: OPEL CORSA D


Mam problem z jakimiś dziwnymi odgłosami z przedniego zawieszenia, na prostej równiej drodze nic, ale tylko wyboje i zaraz strasznie hałasuje. wszystko pod autem na sztywno siedzi jak w nówce, jeden z mechaników stwierdził ze to poducha skrzyni ale to by chyba i przy ruszaniu było cos czuć , a tu cisza. Obawiam się najgorszego ze to maglownica , ale z drugiej strony auto ma dop 42 tys , . Mieliście coś podobnego? albo macie namiary na mechanika co ma pojęcie w tym co robi w wawie ;)pozdro
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 13 Listopad 2015, 12:55   Re: Stukanie, pukanie w przedniej części zawieszenia
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


przemyslawd napisał/a:
Mam problem z jakimiś dziwnymi odgłosami z przedniego zawieszenia, na prostej równiej drodze nic, ale tylko wyboje i zaraz strasznie hałasuje. wszystko pod autem na sztywno siedzi jak w nówce, jeden z mechaników stwierdził ze to poducha skrzyni ale to by chyba i przy ruszaniu było cos czuć , a tu cisza. Obawiam się najgorszego ze to maglownica , ale z drugiej strony auto ma dop 42 tys , . Mieliście coś podobnego? albo macie namiary na mechanika co ma pojęcie w tym co robi w wawie ;)pozdro


kiedy się to dzieje gdy jest wilgoć ?
 
 
     
 przemyslawd


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Przemysław
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 13 Listopad 2015, 13:45   
   Moje auto: OPEL CORSA D


Nie no , cały czas ,wystarczy troszkę nierówności i tłucze ; (
 
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Listopad 2015, 18:12   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Przy takim przebiegu to tylko jedno nasuwa się na myśl , łączniki drążka stabilizatora - sprawdź to dokładnie .
O maglownicę był bym raczej spokojny , zresztą wyczuł byś ją przy szybkich ruchach kierownicą na postoju .
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Listopad 2015, 14:09   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


łącznik stabilizatora i lepiej wymienić 2 bo zaraz drugi zacznie jak już razem nie stukają i tak co ok.30tyś niestety.
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 15 Listopad 2015, 00:53   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


przemyslawd napisał/a:
Nie no , cały czas ,wystarczy troszkę nierówności i tłucze ; (


Sprawdź łączniki ( dobrze ) jeśli ich jeszcze nie wymiałeś to te elementy jak pisali pozostali padają najczęściej. Ja miałem jeszcze taki przypadek że w trakcie wilgoci , jak padał deszcz to słyszałeś przeskakującą sprężynę, czasem. Taki brzdręk, nałożyłem wtedy na ostatni zwój sprężyny takie plastikowe nakładki z vectry c. Od tego czasu mam cicho. Prawdopodobnie ten temat jednak cie nie dotyczy.
 
 
     
 przemyslawd


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Przemysław
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 6
Skąd: warszawa
  Wysłany: 29 Marzec 2016, 15:45   Nastała cisza ;)
   Moje auto: OPEL CORSA D


ok stukanie ucichło co prawda jak zwykle trzeba było kilku mechaników, ale udało się. Pierwszy idiota wymieniła mi poduszkę skrzyni biegów i mam wrażenie ze nawet gorzej i ze to jakiś tańszy zmiennik bo czuje wibracje powyżej 120 na budzie , dokładnie na pedale gazu , no kuu.. brak słów, muszę to sprawdzić, a co do STUKANIA okazało się, że kolumna kierownicza dostała luzu i wystarczyło ja pokręcać na nowo.koszt 80 zł;) także póki co z tym chociaż spokój :) pozdro
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Marzec 2016, 18:21   Re: Nastała cisza ;)
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Myślę,że dalej będzie stukać a za przekładnie wzięli tylko kasę.Poduszki pod silnik są różne dla każdego z silników.Do większej pojemności silnika są bardziej sztywne i masywniejsze dlatego założona do 1.2 od większego przenosi drgania zamiast je amortyzować ale dla zwykłego warsztatu to nie ma znaczenia,poduszka to poduszka a nawet mocniejsza.
Jak przekładnia kierownicza jest nie dokręcona to każdą nierówność na jezdni czułbyś w kierownicy.
 
     
 przemyslawd


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Przemysław
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 12 Kwiecień 2016, 16:00   Re: Nastała cisza ;)
   Moje auto: OPEL CORSA D


mietrusz napisał/a:
Myślę,że dalej będzie stukać a za przekładnie wzięli tylko kasę.Poduszki pod silnik są różne dla każdego z silników.Do większej pojemności silnika są bardziej sztywne i masywniejsze dlatego założona do 1.2 od większego przenosi drgania zamiast je amortyzować ale dla zwykłego warsztatu to nie ma znaczenia,poduszka to poduszka a nawet mocniejsza.
Jak przekładnia kierownicza jest nie dokręcona to każdą nierówność na jezdni czułbyś w kierownicy.


Nie czytasz z zrozumieniem, stukanie ustało to była wina niedokręconej kolumny :) a te delikatne wibracje dalej są , chyba zaryzykuje i wymiennie poduchę chociaż koszt oryginalnej 350 + wymiana :sciana:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » [ Silnik] Stukanie, pukanie w przedniej części zawieszenia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



przeprowadzki kraków
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.