Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:04
[Elektryka] Skrzynka bezpieczników w kabinie
Autor Wiadomość
 Jendrus91


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 7 Listopad 2015, 12:39   [Elektryka] Skrzynka bezpieczników w kabinie
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


:bry:

"Internety" mi nie odpowiedziały na moją zagadkę to spróbuję szczęścia na forum.

Czy ktoś z Was wymontował skrzynkę bezpieczników w kabinie?

Chodzi mi dokładnie o to ile śrub jest i czy są jakieś przysłowiowe haczyki w demontażu ;)
z góry dzięki za pomoc ;)
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 7 Listopad 2015, 13:32   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Przy demontażu przysłowiowej skrzynki a tak naprawdę jest to moduł BSI ( ten za włącznikiem świateł ) , najlepiej zacząć od odłączenia akumulatora ( inaczej nałapiesz dużo błędów bo BSI jest głównym dystrybutorem prądu do innych podzespołów ) .

Potem zdemontuj osłonę dolną pod kierownicą ( ta nad nogami ) czyli o ile dobrze pamiętam 3 śruby , jedna jest pod zaślepką z prawej strony na dole , druga po lewej od dołu a trzecia pod tą klapką co na niej jest włącznik świateł , potem odpinasz kostkę od włącznika świateł i masz już dostęp do modułu BSI .

Można też bez demontażu tej osłony ale jest to już gimnastyka , szczególnie przy wyjęciu .

Sam moduł jest przykręcony na trzech śrubach tzw torx ale zewnętrzny ( jak nie masz takiego klucza możesz użyć kombinerek lub szczypcy płaskich ) , numeru niestety nie pamiętam , dwie są u góry ( mogą być słabo widoczne bo przysłania je wiązka ) a druga po skosie na dole po prawej stronie i tu też czasami przysłania ją wiązka .
Po odkręceniu tych śrub musisz jeszcze nacisnąć zapadki na module ( są cztery po dwie bo bokach , użyj cienkiego wkrętaka ) i wtedy wcisnąć go do tyłu i obrócić pod skosem do przodu i wyjąć .

Oczywiście przed wyjęciem odpiąć wszystkie kostki czyli dwie z tyłu modułu i cztery z przodu , co do kostek to chyba wiesz jak się je odpina , najpierw wciskasz zabezpieczenie na wtyczce potem ciągniesz ten pałąk a potem już idzie samo czyli wyciągasz .
 
 
     
 Jendrus91


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 8 Listopad 2015, 11:00   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Dzięki za szczegółowe wytłumaczenie, "pomógł" poleciało :ok:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Skrzynka bezpieczników w kabinie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.