Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:45
[Corsa C 1.0] Ściąga przy hamowaniu
Autor Wiadomość
 marcu186


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Tuszyma
Wysłany: 1 Grudzień 2015, 14:10   [Corsa C 1.0] Ściąga przy hamowaniu
   Moje auto: Corsa c


Witajcie,
Jest to mój pierwszy temat więc jeżeli pisze nie w tym dziale to z góry przepraszam.

Posiadam Corse C 1.0. Autko ok 6 lat temu zaliczyło bliskie spotkanie z TAXI (starym masywnym Merolem) Piszę to dlatego ze auto było zrobione fachowo nie było z nią po remoncie żadnych problemów z prowadzeniem. Ostatnimi czasy auto ,,siedziało,,na lewą str z przodu więc pojechałem do mechanika który stwierdził wylany amortyzator. Kazałem mu przepatzreć całe zawieszenie i zostały wymienione oba amortyzatory końcówki drążków tuleje wahacza sworznie wahacza zostały praktycznie tylko stare sprężyny a tak to całe zawieszenie było wymienione na nowe części. Po tym całym zabiegu została ustawiona zbieżność oraz geometria kół mimo tego przy hamowaniu skręca kierownicą w prawo i ściąga na prawo bardziej ściąga jek się przyczyma kierownice niż jak się ją póści żeby się skręciłą. Na letnich ściągało założyłem zimówki i to samo zimówki nowe i dobrze wyważone. Ciśnienie w oponach spr przed napisaniem tematu.

Sam wymieniałem klocki z przodu nie ale było ok. Cofałęm tłoczki takim przyżądem(nie pamiętam nazwy) i po wymianie też było ok.

Nie mam pojęcia jak spr dlaczego tak ściąga....Czytałem że winne mogą być elastyczne przewody od płynu hamulcowego lub zapieczone tłoczki... Z tym że nie wiem jak się to sprawdza


Proszę o pomoc gdyż nie wiem za co się zabrać
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ kierowniczy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.