Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
[Elektryka] Jaki akumulator i pytanie o rozrząd
Autor Wiadomość
 90tomash


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 95
Skąd: Milicz
Wysłany: 22 Październik 2015, 09:08   [Elektryka] Jaki akumulator i pytanie o rozrząd
   Moje auto: corsa 1.4 100 KM


Moja Corsa ma 145 tys i 5 lat - nie wiem ile ma obecny akumulator ale nie chce mieć w zimę sytuacji ze auto nie zapali .
Jak sprawdzić ze aku jest do wymiany oraz jaki polecacie do zakupu ?
Czy wymieniając go trzeba coś potem wpisywac do Radia jakiś kod ?


PS przy okazji to samo pytanie o rozrząd (1.4 100KM 2010) - jak ustalić ze juz czas coś z nim zrobić ?
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 22 Październik 2015, 10:13   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Co do rozrządu to nie ma stałego okresu co do wymiany rozrządu , jeśli nie słychać z jego okolic nadmiernego hałasu to nic nie robisz .
Profilaktycznie jeśli się obawiasz to możesz wymienić.

Tu masz temat do poczytania :
http://dixi-car.pl/pytanie-corsa-d-rozrzad.htm
http://www.auto-swiat.pl/...-tajemnic/txdhv
Ale wiele osób ma inne zdanie o rozrządzie łańcuchowym .

Ogólnie z tego co czytam o rozrządach łańcuchowych w oplu to bardzo istotne jest utrzymywanie stanu oleju na miarce ( 3/4) i systematyczna wymiana nie co 30 tys tylko częściej max 15 tys lub co roku i wtedy nie ma z nimi problemu .

Z akumulatorem to jeśli masz ładowanie OK ( możesz sam sprawdzić miernikiem albo użyć ukrytego menu w liczniku ) to podjedź do elektryka ( lub ASO czasami robią to za free ) i niech ci sprawdzi akumulator pod obciążeniem ( jest do tego specjalny przyrząd ) i wtedy powie jaki jest jego stan i czy będzie wymagał wymiany czy nie .

Jeżeli już będziesz wymieniał to użyj tego katalogu co do parametrów jego :
http://www.akumulator.pl/...nteraktywny.pdf

Katalogi innych producentów mogą się nieznacznie różnic w zależności od posiadanego asortymentu w ofercie .
Możesz też porównać z tym co masz w oryginale w swoim aucie .

Istotne są :
- pojemność akumulatora
- prąd rozruchowy
- wymiary
- umiejscowienie klemy ( gdzie jest + )
- sposób mocowania

Jeżeli chodzi o markę akumulatora to tu już jest dowolność i może koledzy się wypowiedzą i mają jakieś doświadczenie i coś podpowiedzą .
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 22 Październik 2015, 18:59   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Co do akumulatora, podjedź do elektryka i fajnym urządzeniem sprawdzi Ci akumulator nie mówię tu o zwykłym mierniku. A co do rozrządu to niewiem jak w benzynie ale w dieslu na łańcuchu nie czeka się aż zacznie go słychać tylko wymienia, u mnie łańuchu nie było słychać ale miałem znaczny przebieg około 200 tys i nie byłem pewny czy ktoś go wymieniał. Przy wymianie okazało się, że to był ostatni dzwonek. A przy wymianie akumulatora nie musisz kodować radia, przy wyciąganiu pamiętaj, że zanim go wyjmiesz odczekaj z 5 minut po zgaszeniu silnika.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Październik 2015, 20:06   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Aku pięcioletni przed zimą wymieniamy na nowy,chyba że ktoś lubi niespodzianki a one będą.
Odnośnie łańcuszka to jeżeli jeździł nim ktoś rozsądny to wymiana po przebiegu tak jak stoi w książce serwisowej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [Elektryka] Jaki akumulator i pytanie o rozrząd
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.