Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:28
Demotaż tapicerki drzwi przednich pasażera- Corsa C
Autor Wiadomość
 zgons
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 23 Luty 2009, 18:40   Demotaż tapicerki drzwi przednich pasażera- Corsa C

Cześć,
Potrzebowałbym schemat w jaki sposób zdjąć tapicerkę z drzwi przednich po stronie pasażera- gdzie są jakieś zawleczki itp. Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez lukbud 24 Luty 2009, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 23 Luty 2009, 19:07   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


to bardzo proste :D trzeba odkręcić wszystkie śrubki, później delikatnie podważasz wszystkie zaczepy śrubokrętem a gdy już upewnisz się że wszystkie są odczepione to unosisz całość delikatnie do góry i gotowe. Oczywiście przed tym musisz zdjąć pokrętło od szyby :) Ja tak robilem jak zakładałem sobie centralny zamek :D FOTEK niestety nie posiadam :(
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Luty 2009, 23:01   

To ja może bardziej szczegółowo to opiszę, bo akurat wczoraj to praktykowałem na mojej (3D). Zaczynasz od zdjęcia plastiku przy lusterku. To 6 kołeczków w różnych kieruknkach. Marne szanse, że żadnego nie urwiesz, chyba, że masz dobrze dogrzany garaż (mnie się udało na prawych drzwiach, a na lewych urwałem dwa). Potem odkręcasz śrubkę z uchwytu, zdejmujesz obudowę klamki (podwadzasz szerokim śrubokrętem czy czymś podobnym od przodu i od tyłu, nie od góry i dołu bo może pęknąć). Tam jest jeszcze jedna śrubka. Teraz odkręcasz śrubki wzdłuż dolnej krawędzi drzwi (4 sztuki albo 5). Pozostały cztery plastikowe kołeczki - dwa przy słupku A i dwa przy B. Podwadzasz w tych miejscach delikatnie drzwi (u mnie obyło się na delikatnym poderwaniu ich ręką) i zostaje Ci zdjęcie boczku z rantu przy szybie. Wsuwasz śrubokręt od strony słupka B i podwadzasz pierwszy. kolejne już lekko wyjdą.

No i koniec. :ok: :ok:

Mam nadzieję, że pomogłem :super:
 
     
 zgons
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 24 Luty 2009, 07:05   

Sorki. Zapomniałem dopisać jednego ważnego szczegółu. Czy jest możliwa ta "operacja" przy zamkniętych drzwiach bo niestety nie mogę ich otworzyć :kwasny:
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 24 Luty 2009, 11:44   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


niestety nie da rady przy zamkniętych drzwiach. Drzwi obowiazkowo muszą byc otwarte
 
 
     
 zgons
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 24 Luty 2009, 11:50   

To nie dobrze. Dzięki za pomoc.
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2009, 18:51   

zgons napisał/a:
Czy jest możliwa ta "operacja" przy zamkniętych drzwiach

Myślę, że tak samo jak otwarcie konserwy bez klucza. Wybebeszysz jakoś, ale z boczka nic nie zostanie (trzeba będzie go jakoś połamać). Będę miał boczek od strony kierowcy pod elektrykę bez kieszeni bocznej na zbyciu niedługo. Mogę oddać za ... piwo ;) + przesyłka. :)
 
     
 zgons
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Marzec 2009, 17:20   

Dzięki ale problem po kilku dniach sam się rozwiązał i wszystko już jest ok. :D
 
     
 AJA
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 14:46   

Witam,
Nowy na tej grupie jestem i jestem posiadaczem Corsy C 1.0 benzyna.
Widze temat ktory mnie interesuje wobec czego chcialbym sie podlacyzc z pytaniem. Centralny zaczal mi szwankowac (drzwi od strony kierowcy czasem nei otwieraja sie), najprawdopodobniej silownik poszedl (z tego co mi podano moze byc to Merant Blonie 62080). Gdzie najlepiej nabyc taki silownik (Zielona Gora lub okolice, ewentualnie przez internet?), oraz jak sie dobrac do tapicerki drzwi po stronie kierowcy. Nigdy nic w moim aucie nie naprawialem poza wymiana zarowek, a nie chcial bym czegos pourywac (zapinek cyz jak sie to zwie) i oddac w pogorszonym stanie do serwisu Opla (centralny 40zl + wymiana 90zl). Jak by ktos mial jakies zdjecia jak zdejmowac tapicerke gdzie sa zaczepy (spinki) i jak je odpinac to bede zobowiazany.

Pozdrawiam
AJA
 
     
 Lucas
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 16:49   

Osobiście jeszcze nie rozbierałem tapicerki w Corsie ale rozbierałem w Skodzie Octavii i prawdopodobnie wszystko wygląda tak samo jak w większości aut. Wymienię poszeczególne etapy:
1. Sprawdź dokładnie czy znalazłeś wszystkie zaślepki pod którymi znajdują się śruby (klamka, rączka do zamykania okna, schowek itp.) Radzę obejrzeć również dolną część drzwi bo tam również lubią być ukryte śrubki.
2. Wydaje mi się, że nasze tapicerki są mocnowane na plastikowe zatrzaski, które można łatwo połamać. Wszystko podważaj delikatnie i zobacz jak jest mocowana.

W Skodzie (ale i pewnie Corsie też) przy szybie znajdują się metalowe klamry, który trzeba wysunać do góry, bądź nieraz odchylić. Troche siłowania z tym jest ale gdy już się to zrobi to czuje się ulge :oczami:
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 14:30   

Czy trzeba zdejmować całą "tapicerkę" - u mnie jest sam plastyk- żeby dobrać się do zamka?
broneq napisał/a:

Myślę, że tak samo jak otwarcie konserwy bez klucza.

Ja umiem otwierać nożem:)
 
 
     
 szeggy


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 12 Sierpień 2012, 16:59   

Witam dzielę się z Wami moim doświadczeniem z zdejmowaniem tapicerki drzwi tak dla potomnych.

Zaczynamy od demontażu plastiku przy lusterku

Rączka od ustawienia lusterek trzyma się na wcisk można swobodnie pociągnąć i bez problemów ściągnąć


Plastik trzyma sie na pięciu plastikowych zapinkach, uchwyty niestety są w różnych kierunkach. Żeby nie połamać próbujemy ściągać plastkową osłonę elastycznie czyli naginając z każdej strony


Odpinamy kabel od głośniczka i zabieramy się za korbę od odsuwania okna (jeśli ktoś posiada)

Plastik tapicerki ręką dociskamy do konstrukcji drzwi a drugą za pomocą śrubokręta płaskiego wyciągamy sprężynkę mocującą korbę


Bierzemy się teraz za plastik osłaniający mechanizm klamki. Musimy go ściągnąć żeby "dobrać" się do śrubki mocującej tapicerkę.


Plastik nie trzyma się na żadnych zapinkach wystarczy płaski śrubokręt i lecąc od góry podważamy po kolei każdy uchwyt


Odkręcamy śrubki ....


Naciągamy tapicerkę do dołu lub manewrujemy śrubokrętem żeby ściągnąć z plastikowej zapinki mieszczącej się z lewej strony nad głośnikiem

Prawą stronę trzyma dwa metalowe zatrzaski. Podważamy śrubokrętem lecąc od dołu i mamy już prawie gotową ściągniętą tapicerkę


Teraz najgorsza robota (przynajmniej u mnie tak było) ściągnięcie tapicerki z listwy przy szybie. Zaczynamy od strony zewnętrznej i podważając śrubokrętem do góry wyciągamy panel tapicerki z metalowych zacisków listwy przy szybnej.


Końcowy efekt




Co do złożenia tego ustrojstwa z powrotem to polecam żeby zacząć od nasunięcia od dołu panelu tapicerki na plastikową spinkę (tę mieszczącą się koło głośnika)


Panel przy szybie wyciągamy siłą ale oczywiście bez przesady !


Przykładamy panel tapicerki i zakładamy listwę od góry trafiając zapinkami metalowymi (tu czeka nas cierpliwość). Pamiętać o wsunięciu na dolny bolec koło głośnika!


Pamiętać o przełożeniu kabla do głośniczka

i jego wpięciu


Teraz kolejne wyzwanie czyli panel plastikowy co jest koło lusterka. Wyciągnąć może i było łatwo ale jak to włożyć skoro uchwyty są w różnych kierunkach?

Ja po kilku próbach zdecydowałem się na wyciągnięcie wszystkie plastikowe klipsy. Czyli płaski śrubokręt i metoda prób i błędów.


Plasticzki wsuwamy do plastikowego panela Zakręcamy śrubkę koło kabelka od głośniczka

I wciskamy do otworów w drzwiach.

Następnie zakręcamy pozostałe śrubki jak nic nie zostało to wciskamy obudowę klamki od góry do dołu. Zakładamy korbę do odsuwania szyby i voile !
 
 
     
 piker771


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Waldemar
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Grudzień 2012, 12:06   
   Moje auto: A12XER


witam
jak widze to zeby dostac sie do tego dolnego glosnika
trzeba to wszystko rozebrac ?
czy tam na dole jest maskownica glosnika sciagana moze ( sama ) ?
 
     
 zylu



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Zdzieszowice
Wysłany: 1 Grudzień 2012, 12:51   

Trzeba ściągnąć cały boczek.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Demotaż tapicerki drzwi przednich pasażera- Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.