Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
Corsa D antena centralnego zamka w module bcm/bsi
Autor Wiadomość
 Daniel_86


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Daniel
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Sierpień 2015, 22:17   Corsa D antena centralnego zamka w module bcm/bsi
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Witam.
Posiadam Corse D 1.3 Cdti 75KM rocznik '07 i mam pytanie dotyczące modułu bcm (skrzynka bezpieczników za włącznikiem świateł), a mianowicie czy z anteny wbudowanej w moduł powinien wychodzić jakiś przewód, a jeśli tak, to może ktoś wie gdzie powinien iść? Jeszcze jedno, czy to może mieć wpływ na zasięg centralnego zamka, bo mam z tym problem, działa tylko gdy prawie dotykam pilotem karoserii kilkanaście cm od samochodu juz nie działa?
Ostatnio zmieniony przez Daniel_86 13 Sierpień 2015, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Sierpień 2015, 11:53   Re: Corsa D moduł bcm/bsi
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Baterie w pilocie wymieniłeś?
 
     
 Daniel_86


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Daniel
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Sierpień 2015, 13:25   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Tak, baterie są nowe. Pilot też był sprawdzany i jest ok. Potrzebna jest mi informacja gdzie powinien iść - z czym się łączy kabel od anteny wbudowanej w moduł z bezpiecznikami pod włącznikiem świateł.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Sierpień 2015, 15:59   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


A drugim pilotem sprawdzałeś?
Baterie czasami nowe są walnięte i trza miernikiem pod obciążeniem sprawdzić.Przycisk w pilocie też leci i trzeba przylutować nowy.Wyraźnie widać,że sygnał z pilota nie dociera do stacji bo jest słaby,Stacja,alarm jak nawali to nie działa w ogóle.Styki w pilocie od baterii przemyłeś spirytusem i docisk sprawdziłeś?
Odnośnie centralnego zamka to u mnie uruchamia sie pilotem od alarmu bo alarm był dokładany w ASO przed odbiorem gratis,żeby nie otwierać kluczykiem.W Astrze z kolei nie mam alarmu bo wybrałem przy zamówieniu blokadę skrzyni i pilotem otwieram i zamykam tylko drzwi.Może nie masz żadnego alarmuj tylko immobilizer w kluczyku jak wszyscy zresztą.
 
     
 Daniel_86


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Daniel
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Sierpień 2015, 16:21   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Kolego z pilotem jest wszystko ok, powtarzam potrzebna jest mi informacja gdzie powinien iść - z czym się łączy kabel od anteny wbudowanej w moduł z bezpiecznikami pod włącznikiem świateł. Wiesz albo nie wiesz.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 20:09   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Na forum znajdziesz link do książki napraw sobie sam Corsa D,Zależnie od tego" czy wiesz albo nie wiesz"coś na temat czytania schematów elektrycznych,znajdziesz odpowiedz na swoje pytania albo nie znajdziesz.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 18:14   
   Moje auto: Corsa D A12XER


W 2007 r moduły BCM posiadały antenę zewnętrzną do centralnego zamka oznaczona na schematach jako W468 ( gdzie ona się znajduje fizycznie to nie wiem ) . Można to poznać po charakterystycznym wejściu antenowym na module wejście-złącze XI7, w następnych latach moduły już nie posiadały tej anteny i była tylko zaślepka .
Objaw jaki opisujesz jest jak najbardziej odpowiadający wypięciu się tego kabla lub uszkodzeniu modułu anteny .
 
 
     
 Daniel_86


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Daniel
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 19:31   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


No własnie o to mi chodzdzi gdzie powinien isc przewód od anteny ponieważ mam wyjscie antenowe (nie zaślepkę jak opisujesz) a przewodu brak, nigdzie go nie widziałem wiec wypięcie odpada bo go po prostu nie ma. Nie wiem czy ktos kiedys przy tym maistrował czy co.Faktycznie na schemacie antena oznaczona jest jako W468 jak opisałes ale nie wiadomo gdzie jak wyjdzie z bcm to gdzie sie konczy no bo chyba nie łaczy sie z antena na dachu?
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 19:43   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Wyjście jest tylko do anteny centralnego zamka , nigdzie indziej tak jest wyraźnie na schemacie .
Więc wychodzi na to ze ktoś coś tam kiedyś grzebał bo powinien być wtyk antenowy , albo był wymieniany BCM na taki jaki właśnie masz a powinieneś mieć nowszy typ .
 
 
     
 Daniel_86


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Daniel
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 20:23   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy, mam tak samo jak na tym linku:
https://www.google.pl/sea...2NBvwbk41JbM%3A

Tylko nie wiem gdzie sie kończy ten przewód wychodzący z anteny z modułu bcm
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 20:52   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Jeżeli masz faktycznie jak na tej fotce , czyli ten lekko zakurzony kabelek pod naklejką , to to właśnie jest to , i ten kabel idzie do modułu .
Czyli krótko mówiąc , po nitce do kłębka a dojdziesz do modułu anteny centralnego zamka .Prześledź gdzie to idzie w instalacji i będziesz miał rozwiązanie .
 
 
     
 Daniel_86


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Daniel
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 21:05   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Dobra zle Ci to wytłumaczyłem to jest zdjecie z mojego samochodu (link ponizej)

http://www.google.pl/sear...oDSFT8rWNxzM%3A

A powinno byc jak na wczesniejszym linku (tym z zakurzonym przewodem) wiem gdzie podłaczyc antene w module ale nie wiem gdzie biegnie i gdzie sie łaczy drugi koniec
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Corsa D antena centralnego zamka w module bcm/bsi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



używane części polaris
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.