Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:19
Nieudana próba wymiany rozrządu (auto nie chce odpalić)
Autor Wiadomość
 Corniszon


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 10
Skąd: ...
Wysłany: 10 Lipiec 2015, 15:41   Nieudana próba wymiany rozrządu (auto nie chce odpalić)
   Moje auto: 1.2 8v


Witam .

proszę o waszą pomoc , dzisiaj zabrałem sie za wymianę rozrządu w mojej corsie z paskiem od alternatora nie było problemów , problem pojawił się gdy chciałem odkręcić dolne koło pasowe nie chciało się puścić za nic próbowałem chyba z biegiem 5 i 1 i bodajże raz bez biegu w końcu zdjąłem pokrywę zawodów i trzymając kluczem 22 zblokowałem lecz koło nadal nie puściło , nic się raczej nie przestawiło pasek itd chyba na swoim miejscu , dwa razy coś przeskoczyło ale nie pasek , moje pytanie polega na tym czy corse da sie uratować i odpalić czy stało sie coś poważnego :(
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Lipiec 2015, 17:22   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


:lol1: Nie słyszałem jeszcze by ktokolwiek blokował wałek rozrządu do odkręcenia dolnego koła pasowego , rozrząd na pewno jest przestawiony to bardziej niż pewne .
1,2 8V jest co prawda jednostką kolizyjną , jednak aby doprowadzić do kolizji to trzeba się naprawdę postarać .
Prawdopodobieństwo że zawory zostały pogięte jest raczej niewielkie , spróbuj ustawić rozrząd lub zleć komuś ustawienie żeby nie nabroić bardziej .
Ostatnio zmieniony przez yosh 10 Lipiec 2015, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Corniszon


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 10
Skąd: ...
Wysłany: 10 Lipiec 2015, 17:35   
   Moje auto: 1.2 8v


To prawda zrobiłem źle , dzięki za mega podpowiedź , jeszcze powiedz mi jak mam odkęcić to nieszczęsne koło pasowe , blokować coś czy po prostu spróbować pneumatem , bo aktualnie nie mam
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Lipiec 2015, 17:44   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Skorzystaj z klucza udarowego jeśli masz taką możliwość , z tego co pamiętam to nie ma śrubki w silniku dokręconej większym momentem niż właśnie ta .
Jeśli dobrze mi się wydaje do blokowania wału jest specjalny przyrząd blokujący koło zamachowe.
 
 
     
 Corniszon


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 10
Skąd: ...
Wysłany: 10 Lipiec 2015, 17:51   
   Moje auto: 1.2 8v


dzięki za podpowiedź , a jeżeli nie udałoby mi sie załatwić tego klucza to jest na to jeszcze jakiś sposób pytam czysto teoretycznie , bo nikt jakby o tym nie pisze a u mnie problem jest naprawdę dość spory
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Lipiec 2015, 22:35   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Są w sprzedaży uniwersalne blokady montowane w miejsce rozrusznika , natomiast typową blokadę koła zamachowego w twoim silniku chyba (nie jestem pewien tej wersji) daje się zamontować tylko po zdemontowaniu skrzyni .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Nieudana próba wymiany rozrządu (auto nie chce odpalić)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.