Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:27
Wymiana świec
Autor Wiadomość
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 21:27   Wymiana świec
   Moje auto: CORSA D 1.2


Cześć chłopaki szukałem ale nie mogłem nic znaleźć. Zapalając samochód silnik trochę nierówno pracuje. Przy poruszaniu się ze stałą prędkością np. 60 km/h mam wrażenie jakby silnik bardzo delikatnie przerywał. Pomyślałem że, pora na wymianę świec. Nie dawno go kupiłem i nie wiem kiedy były wymieniane. Odkręciłem je dzisiaj i wyglądają dobrze. Nie są to oryginały GM więc ktoś już je wymieniał przede mną . Przebieg to 91 tyś. I moje pytanie brzmi czy mam sugerować się dobrym wyglądem świec ? Czy mogą wyglądać ok a są już do luftu ? I czy jeśli będę je wymieniał to listwę/kasetę zapłonową też muszę wymienić ??

Chyba że macie jakieś inne pomysły na to przerywanie, dzięki z góry.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 21:51   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Miałem kiedyś podobny przypadek u siebie na nowych NGK , przestałem eksperymentować ze świecami raz na zawsze i od tamtej pory zaopatruję się w ASO , tym bardziej że oryginalne świece potrafią być tańsze od dobrego zamiennika .
Bardzo możliwe że twoje świece zostały po prostu niewłaściwie dobrane .
 
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 18:54   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Odczytaj błędy OpCom'em bo może ci siadać cewka wysokiego napięcia do świec. Ja z doświadczenia wiem, że świece o ile maja dobre parametry spalania mogą przejechać nawet 100tyś. km., zależy to też od samych świec :) Sprawdź sobie też szczelinomierzem luzy na zaworach - w 1.2 są chyba mechaniczne.
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 7 Lipiec 2015, 15:20   
   Moje auto: CORSA D 1.2


Jak kupiłem corsę D 1.2 09r to usilnie szukałem filtra paliwa, nie znalazłem. W sklepie motoryzacyjnym gościu mi powiedział że one nie mają normalnego filtra i się nie wymienia. Natknąłem się jednak na tym forum na wątek w którym ponoć ktoś w corsie 1.2 benzynce wymieniał filtr paliwa. Więc może jednak mają i się go wymienia . Oświećcie mnie.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Lipiec 2015, 16:37   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Nie wymienia sie,pytałem na przeglądzie w ASO bo mam też nową Astrę a w mojej Astrze I znajdował się nad tylnym błotnikiem,w Corsie powiedzieli,że też się nie wymienia.
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 7 Lipiec 2015, 19:55   
   Moje auto: CORSA D 1.2


Tak się zastanawiałem czy nie mam za mało oleju ale na tej " głupiej "miarce niby ok. Głupia wg mnie bo ciężko się sprawdza a wlałem 3 litry równo. Ile wlewacie oleju do corsy D 1.2 80 km 59KW ?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Lipiec 2015, 22:01   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


3,5 litra ale nie wszystko spłynie więc wlewam 3 L rano dobrze wycieram miarkę zwłaszcza w rowkach i najczęściej trochę muszę dolać.W instrukcji stoi,że ustawić po przyjeździe wóz na prostym i po 1 godzinie sprawdzić poziom oleju.
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 7 Lipiec 2015, 22:45   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


cyklop589 napisał/a:
Tak się zastanawiałem czy nie mam za mało oleju ale na tej " głupiej "miarce niby ok. Głupia wg mnie bo ciężko się sprawdza a wlałem 3 litry równo. Ile wlewacie oleju do corsy D 1.2 80 km 59KW ?


3,2 z filtrem wchodzi do silnika. Nie radzę wlewać więcej.

Wystarczy spokojnie 3 litry. Nawet ekonomicznie wychodzi bo kupujesz tylko 3 x 1 litr oleju a nie 4 x 1 czy banke 5 litrów.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Lipiec 2015, 08:27   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Oplowski olej po mobil1 jest najlepszy albo tak samo dobry.Za bańkie 5l w normalnym sklepie płacę 88zł a za litr w serwisie 50zł.
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 62
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Lipiec 2015, 10:07   
   Moje auto: Corsa D


Witam, trochę mnie zastanawiają wasze wypowiedzi ....mam silnik 1.2 pojemność oleju razem z filtrem to 4 litry podczas wymiany wlewam 3.8 litra ....na bagnecie poziom przy kresce max.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Wymiana świec
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.