Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:23
[ Silnik] [Corsa D 1.3 CDTI 55kW 2008r] Problem z klimatyzac
Autor Wiadomość
 massior


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: XxX
Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 4
Skąd: Opole
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 20:45   [ Silnik] [Corsa D 1.3 CDTI 55kW 2008r] Problem z klimatyzac
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI 55kW


Witam
Puściłem dzisiaj Żonkę z Corsa D do roboty. Jak wracała do domu i załączyła klimatyzację to silnik ledwo zipiał, praktycznie nie mógł uzyskać obrotów powyżej 1,5k a w pewnym momencie nawet załączyła się kontrolka ESP i ABS. Po wyłączeniu klimatyzacji było bez zmian, dopiero po wyłączeniu silnika i jego ponownym załączeniu było ok. W aucie zaczęło śmierdzieć paloną gumą a spalanie na postoju skoczyło do 2,5l/100km.
Czy to oznacza że sprężarka klimy się zatarła i czemu po jej wyłączeniu (przycisku) spalanie i smród pozostawał bez zmian dopóki silnika się nie wyłączyło ?
Czyżby ten przycisk nie rozsprzęglał klimy !?
W domu jak już wróciła to również próbowałem załączyć klimę i ten sam objaw , spalanie do prawie 3 litrów i smród i brak reakcji po naciśnięciu przycisku. Dopiero kluczyk normuje wszystko.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 22:03   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Domyślam się że pisząc ESP miałeś na myśli EPS :)
Załączenie kontrolek systemów EPS i ABS w jednym czasie prawdopodobnie było spowodowane niskim stanem napięcia w akumulatorze co zapewne potwierdzi odczyt błędnych kodów , natomiast zapach spalonej gumy zapewne wziął się z paska wielorowkowego napędzającego alternator i sprężarkę klimy , po połączeniu ze sobą tych dwóch faktów wydaje mi się że sprężarka stoi na amen :lol1:
 
 
     
 massior


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: XxX
Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 4
Skąd: Opole
Wysłany: 7 Lipiec 2015, 19:31   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI 55kW


problem rozwiązany :-) spory ubytek czynnika chłodzącego i oleju w sprężarce (poprzedni właściciel olewał kontrole klimy). Klima sprawna , chociaż mechanik na początku stwierdził kompresor do wymiany + płukanie układu (tutaj ceny w zależności od pytanych prze zemnie warsztatów od 900 do 2000zl). Na szczęście póki co skończyło się na 100zł.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » [ Silnik] [Corsa D 1.3 CDTI 55kW 2008r] Problem z klimatyzac
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



pełnotwarzowa maska do snorkelingu
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.