Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:23
[ Silnik] Ubytek płynu chłodzącego w Corsie D.
Autor Wiadomość
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Lipiec 2015, 10:52   [ Silnik] Ubytek płynu chłodzącego w Corsie D.
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Raz w miesiącu muszę dolewać ok 1-1.5 cm płynu.Nie widzę wycieku.Zaczęło się po złamaniu plastikowego króćca od pompy wodnej.Nastąpił wyciek płynu zapaliła się czerwona lampka,silnik został natychmiast wyłączony.Wcześniej został uderzony w przedni zderzak z boku i może chłodnicę uszkodzono trochę ale w serwisie gdzie naprawiano blacharkę nic nie zauważono.
Miał ktoś taką sytuacje,że dolewał czy dolewać musi raz na jakiś czas tak jak ja?
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 15:01   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jeśli wyciek jest to drobny to raczej go nie zobaczysz bo ciecz będzie na bieżąco odparowywać , na dodatek po ostygnięciu w układzie chłodzenia znika ciśnienie które wypiera ciecz na zewnątrz przez nieszczelności .
Miejsce wycieku w takich sytuacjach najczęściej pokrywa się jasnozielonym nalotem .
Można też spróbować wtłoczyć na zimnym silniku trochę powietrza pod ciśnieniem do układu chłodzącego , nie musisz się obawiać że coś rozsadzisz nadmiernym sinieniem , zawór w korku utrzyma właściwą wartość i upuści nadmiar ciśnienia (jeśli wszystko działa w korku jak należy) .
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Lipiec 2015, 20:13   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Dzięki za info o tym nalocie.Z góry nic nie widzę takiego to może na podnośniku oglądnę od spodu.Kolega miał podobnie jak sie dzisiaj dowiedziałem.Dolewał 1 litr na pół roku a była to chłodnica i właśnie ślad pokazywał wyciek o którym napisałeś.Dopiero na podnośniku i oględzinach od spodu zauważyli.Z informacji uzyskanej od mechanika dowiedziałem się,że są przypadki wycieku tylko podczas jazdy.Pod wpływem powietrza rozchylają się żeberka chłodnicy gdzie znajduje się mały otwór przez który wydostaje się płyn a na postoju jest zaklinowany.
 
     
 Hornet


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 07:59   
   Moje auto: Corsa C 1.2


U mnie też minimalnie uciekał płyn. Wsypałem proszek do uszczelniania chłodnic i spokój do dziś :)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 11:14   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


To były dobre metody w starych autach przed sprzedażą.Nie zauważyłeś,że potem temperatura silnika wzrosła o kilka stopni.Duże problemy mieli ludzie po wsypaniu tego proszku,łącznie z zapychaniem się przewodów,uszkodzeniem termostatu i pompy wodnej.
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 18:32   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


W poprzednim aucie też miałem taki wyciek z chłodnicy zaraz po zakończeniu gwarancji - również użyłem proszku. Wsypałem 1/3 opakowania (choć producent deklarował aby wsypać całość) i problem ustąpił - i tak przejeździłem jeszcze 5 lat bez żadnych problemów.
 
 
     
 Hornet


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 7 Lipiec 2015, 13:20   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Ja wsypałem 1/2 :) Temperatura w normie. Już ponad 2 lata śmigam.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Lipiec 2015, 22:42   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


mietrusz napisał/a:
To były dobre metody w starych autach przed sprzedażą.Nie zauważyłeś,że potem temperatura silnika wzrosła o kilka stopni.Duże problemy mieli ludzie po wsypaniu tego proszku,łącznie z zapychaniem się przewodów,uszkodzeniem termostatu i pompy wodnej.
Podpisuję się pod tą opinią , taki proszek można zasypać do starego rzęcha .
Tak to już jest że jeden wymieni uszczelkę a drugi uszczelni sobie silnik mułem .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » [ Silnik] Ubytek płynu chłodzącego w Corsie D.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



czarny t shirt
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.