Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:10
Błąd 33 Czujnik ciśnienia w kolektorze, za wysokie napięcie.
Autor Wiadomość
 MoFE Technology


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Czerwiec 2015, 14:49   Błąd 33 Czujnik ciśnienia w kolektorze, za wysokie napięcie.
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 C12NZ / Vectra B 1.8


Witam serdecznie :)

Mam od jakiegoś czasu problem z moją corsinką :) Ma problem z odpalaniem i Ciągnie max do 100km/h i dalej brak siły :)

Silnik C12NZ ale po pewnych modyfikacjach... Wałek od kadetta 1.3, przepustnica od 1.6 tak samo jak kolektory i wtrysk od 1.4 ;p Po tych modyfikacjach auto jeździło cały czas dobrze :)

Nie dawno podczas jazdy auto zmuliło i wyskoczył check po czym sprawdziłem błąd i pokazało błąd 33 " czujnik ciśnienia w kolektorze zbyt wysokie napięcie " no to od razu sprawdziłem jakie jest napięcie i faktycznie na kabelku B i C pokazało ponad 3V. A z tego co wiem to powinno oscylować między 0.8V a 1,7V. Dałem nowy wężyk do mapa i nic to nie zmieniło. Więc dałem inny map sensor a napięcie ciągle ponad 3V. Wszystkie podciśnienia podłączone. Nie wiem co o tym myśleć dalej... Czyżby uwalony ECU ? ;p

Dodam jeszcze że na wtyczce do map sensora masa i plus pokazuje 4,78-5V a powinno chyba w granicach 5V prawda ? Czyli że jest ok. Ale dlaczego 3V na biegu jałowym podczas pracy to już nie wiem...

[ Dodano: 23 Czerwiec 2015, 20:17 ]
Dodam ze dzis wyciagnalem przewod ktory idzie od kolektora do serwa po jego zaslepieniu map pokazuje caly czas 3V ale po jego puszczeniu pokazuje 2,30V-2,50V wiec nie wiem o co chodzi... Ktos sie zna ? Pomoze mi ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Błąd 33 Czujnik ciśnienia w kolektorze, za wysokie napięcie.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.