Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 11:00
CB 1.0 Chłodnica klimatyzacji - jaką kupić?
Autor Wiadomość
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 6 Czerwiec 2015, 09:49   CB 1.0 Chłodnica klimatyzacji - jaką kupić?
   Moje auto: AG Z14XEP


Mam dziurawą chłodnicę klimy. Na zimno cały uklad przeszedł test szczelności, po nabiciu jakieś pół godziny i połowa czynnika uciekła.
Jeden ze speców od klimy mógłby mi zamówić nową THERMOTEC za 304zł, ale radzi szukać używki z opcją rękojmi, bo 'stare chłodnice były dobrej jakości, a te nowe nawet oryginalne w oplach są tragiczne'.
Używkę w okolicy nie tak łatwo znaleźć, a jeśli nowa - to jakiej firmy polecacie?
Ktoś wymieniał w swoim oplu - na takiej opinii najbardziej mi zależy?
 
 
     
 miszczuniu


Informacje
lubelskie

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Czerwiec 2015, 07:59   

Nissens albo Valeo
 
 
     
 iparts



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: iparts
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Czerwiec 2015, 09:44   
   Moje auto: Opel


Kupując używaną chłodnice musisz się liczyć z ryzykiem jej szybszego zużycia, ale możesz też trafić na dobry egzemplarz i sporo zaoszczędzić. Jednak jeśli zdecydowałbyś się na nową chłodnicę to ja polecałbym coś z Nissens, np.: http://www.iparts.pl/czes...-123-94228.html lub NRF.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 28 Czerwiec 2015, 09:11   
   Moje auto: AG Z14XEP


Właśnie w piątek odebrałem nową NRF za 307zł + osuszacz 78zł. O mały włos wziąłbym Kagera za 288, ale poczytałem opinie (głównie użytkownicy AG, VB) i stwierdziłem, dokładnie to co piszesz: Nissens. Zapytałem sprzedawce o Nissensa, na co odpisał jaka cena i podał jeszcze NRF. Nissens jakieś 15 zł więcej i na poniedzialek by był. NRF ma równie dobre opinie jak Nissens, stąd stanęło na NRF.
Wczoraj byłem w serwisie na sprawdzeniu i napełnieniu. Klima śmiga aż miło :)

Reasumując całkowite koszty naprawy:
1) testy szczelności (przeszły pozytywnie) i napełnienie starej chłodnicy 100zł (dopiero po tym jak pochodziła trochę to się ujawniła jej wada, odzyskałem 460g czynnika)
2) chłodnica używana (120zł, ale dziurawa - sprzedawca oddał kase, więc tego nie liczę) + koszt wymiany 100zł
3) Używka okazała się dziurawa. Miała mocowanie osuszacza na śrubach przechodzących pomiędzy żeberkami chłodnicy - nie polecam takich używek. Demontaż we własnym zakresie
4) Nowa chłodnica i osuszacz: 385zł
5) Montaż we własnym zakresie (tutaj przydało się cenne doświadczenie z pkt 2)
6) Sprawdzenie i nabicie 70zł

łącznie 555zł - ceny serwisów spoza cennika (znajomy znajomego znajomego ;) )
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.