Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:46
[Elektryka] Wejście AUX
Autor Wiadomość
 Jendrus91


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 18 Maj 2015, 14:11   [Elektryka] Wejście AUX
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem owej Corsy od niedawna. Nad dźwignią zmiany biegów mam wejście na kabelek aux. Niestety w tym miejscu jest przysłowiowy "haczyk". Istnieje tylko dziurka, nie ma żadnego wejścia (zdemontowałem, widziałem). W radiu oczywiście mogę przełączyć na AUX. Przeszukałem allegro i znalazłem cosik takiego:

1. http://allegro.pl/zlacze-...5344997369.html

2. http://allegro.pl/zlacze-...5344998718.html

Mnie interesuje bardziej punkt 1.
Jednak tu rodzą się pytania: dlaczego są tam dwa wejścia? czy finalnie może być to zamontowane?

z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam Adrian :)
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 19 Maj 2015, 07:28   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Cześć

Czarną wtyczkę podłączasz do radia a cinchami podłączasz się od tyłu do owej dziurki jak napisałeś.Dwa wejścia aby było stereo.Albo poprzez lutowanie albo odpowiednimi przejściówkami.Bo nie mam pojęcia jak to gniazdo w samochodzie wygląda od tyłu.Ale sądzę,że trzeba uciąć same cinche z aukcji i polutować do gniazda w aucie.Bo nie widziałem jeszcze takiego gniazda aux aby miało z tyłu podłączenie na dwa cinche.No chyba,że Opel zastosował jakiś swój patent z tym gniazdem w co bardzo wątpię.
 
 
     
 Jendrus91


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 19 Maj 2015, 12:53   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Pewnie Oplowski patent, teraz wszędzie są patenty żeby płacić za nie ;) Dzięki za odpowiedź, temat do zamknięcia
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Maj 2015, 16:51   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Żaden patent oplowski.

Przejściówka z aukcji nr 1 to przejściówki z AUX-a z tyłu radia do RCA.
Aby zrobić gniazdo aux w miejscu gdzie przewidział to opel potrzebujesz jeszcze drugiej przejściówki: z RCA na JACK 3,5 mm



Przejściówka nr 2 to aux od strony radia na JACK-a 3,5 mm męskiego, a ty potrzebujesz JACK-a żeńskiego. (zdjęcie poniżej)



Oczywiście w przypadku obu aukcji należy sprawdzić czy kostka AUX od strony radia jest właściwa dla odbiornika CD30 MP3
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Wejście AUX
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



takie holowanie to żaden problem. strona www Ireneusz zAkrzewski Holowanie dzwoń tam sobie
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.